ZIRVA TEVİL GÖTÜRMEZ

Birkaç internet sitesinde Yunus Emre Kültür Parkı ile ilgili çıkan yalanlarla dolu habere karşı doğruları anlatmak üzere aşağıdaki bülteni yayımlamaya gerek duyulmuştur.

ZIRVA TEVİL GÖTÜRMEZ
20 Ağustos 2021 - 18:29

 

 

Mesir Tabiat Parkı’nın 2. kısım projesi olan Yunus Emre Kültür Parkı, 45 bin 330 metrekare alan üzerine kurulan, Manisa’nın kültür turizmine katkı sağlayacak, doğaya zarar vermeden oluşturulan önemli bir projedir.

 

4 konağın yer aldığı projede; unutulmaya yüz tutan Türk-İslam geleneksel el sanatları kurslarının verildiği  Sanat Atölyesi, İrfan Meclisi, Osmanlı Müzesi, Misafirhane ve lokanta-kafeterya ile yeşil alan ve otopark bulunuyor.

 

Projemizde ilk olarak İrfan Meclisi hizmete girdi. Burada onlarca sivil toplum kuruluşu etkinlikler, forumlar düzenledi ve bu organizasyonlara binlerce vatandaşımız katıldı. Bu hizmet için sivil toplum kuruluşlarımızdan ve vatandaşlarımızdan hiçbir ücret alınmadı. Şu anda hizmette olan sanat atölyemizde de onlarca kursiyer hiçbir ücret ödemeden, Hat, Tezhip, Ebru gibi geleneksel el sanatlarımızı öğrenip eserler ortaya çıkarabilmek için değerli hocalarımızdan, ustalarımızdan eğitim alıyor. Bu kursların en sadık ve artık güzel eserler ortaya çıkaran kursiyerlerinden biri de Belediye Başkanımızın eşidir.

 

Osmanlı Mimarisi esas alınarak inşa edilen 4 adet konaktan biri de Manisa Osmanlı Müzesi olarak tasarlandı. Burada Yunus Emre ve Taptuk Emre’den başlayarak, Manisa’nın kurtuluşuna kadar geçen süreçte Osmanlı döneminin tasvirleri yer alıyor. Manisa’da şehzadelik yapan padişahlardan Hafsa Sultan’a, Merkez Efendi’den Manisa Tarzanı’na kadar kentin değerleri burada tarihseverlerle buluşacak. Manisa Osmanlı Müzesi’nin bulunduğu konak, 2 katlı inşa edilip 6 adet salon ve 2 koridor teşhir için hazırlandı. Son hazırlıkları yapılan müze kısa bir süre içerisinde hizmete girecek.

 

Konakların bir tanesinde hizmete giren misafirhanede, belediyemizin şehir dışından gelen misafirleri ağırlanmaktadır. Belediye Başkanımız yalan haberdeki iddianın aksine son 1 yıl içerisinde misafirhanede 1 gün dahi kalmamıştır. Keza adı geçen milletvekilimizin de burayı bir gün bile kullanması söz konusu değildir. Halkımızın çok beğeneceğini düşündüğümüz lokanta ve kafeterya da önümüzdeki hafta halkımızın hizmetine açılacaktır.

 

MÜFTERİ İSPATLA MÜKELLEFTİR

 

Büyük emek verilerek doğayla insanları buluşturan projemiz tek bir ağaç kesilmeden yapılmış, aksine birçok ağaç dikilmiştir. Vatandaşlarımız ve gazeteci kardeşlerimiz, belediyemizin kurulduğu 2014 yılından geriye giderek uydu fotoğraflarında bu alanda ağaç olmadığını görebilirler. (Ek fotoğrafta 2012 yılına ait uydu görüntüsü yer almaktadır) Yerinden kalkmadan, internetten uydu fotoğraflarına bakıp burada ağaç olmadığını görebilecekken, yüzlerce ağaç kesildiği iftirasını haberleştirmek meslek etiğini öğrenmiş, gazetecilik ahlakına sahip bir insana yakışmaz.

 

Yunusemre Belediyesi, yeşile, doğaya saygılı bir belediyedir. Hayata geçirdiğimiz ‘1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor’ projemiz ile 4 yılda yüzbinlerce fidanı toprakla buluşturduk. Her yıl onbinlerce fidan dikiyor, binlerce fidanı vatandaşlarımıza hediye ediyor, onlara yetiştiricilik ve aşı eğitimleri veriyoruz. İlçemize kazandırdığımız çok sayıda mesire alanı, yeşil alan, yetişkin spor ve çocuk oyun parklarından yararlanan vatandaşlarımızın bu konuda belediyemizden memnuniyet oranı oldukça yüksek. Ayrıca söz konusu alanları düzenli olarak temizleyip, dezenfekte edip tüm bakımlarını yapıyoruz.

 

Bir gazetecinin yazdığına inanamadığımız, bir cahil tarafından gönderilen e-postayı hiç araştırmadan, ilgili kanunlara dahi bakmadan, kopyala-yapıştır yaparak yayınladıklarına kanaat getirdiğimiz bu haberde Yunus Emre Kültür Parkı için “Ruhsatları ve imarı olmayan alan” diye bahsediliyor. Bu alan Orman sınırlarında olup Belediye İmar Planı dışındadır. Yer Orman’dan kiralanmıştır. Bütün proje Tarım ve Orman Bakanlığı’nın onayı ile yapılabilir ve öyle de yapılmıştır.

 

İftira atmaktan çekinmeyen, yalanı meziyet sanan hasta zihniyetli muhalif kişilerin servis ettiği; sorumluluk sahibi, ilkeli gazetecilerin ve basın kuruluşlarının itibar etmediği bir habere gerçeği araştırmadan yer veren birkaç sorumsuz internet sitesinin de bu baştan sona hatalı haberi düzeltmesini diler, düzeltmemeleri halinde yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtir, gerçekleri kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Bu haber 1379 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum