YUNUSEMREDE KIRSAL MAHALLEDE BULUNAN OKULLAR  HAYAT BULUYOR

Manisa’nın Yunusemre ilçesi eğitim öğretime devam eden  Yukarı Emlakdere İlkokulu  Yunusemre Eğitim Bir sen ilçe temsilciliği desteğiyle bakım  ve onarımı  yapıldı. 

YUNUSEMREDE KIRSAL MAHALLEDE BULUNAN OKULLAR  HAYAT BULUYOR
28 Eylül 2021 - 20:18

Yukarı Emlakdere İlkokulunda incelemelerde bulunan   Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner,  Eğitim-Bir-Sen Yunusemre İlçe Temsilcisi Serdar Dinçer,  Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Emlakdere mahalle muhtarı Osman Yeşilçayır kırsal mahalle okullarının önemine değindiler.  Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner  sosyal sorumluluk projeleri kapsamında  okullara bakım onarım  için desteklerinin devam edeceklerini söyledi.

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde Kırsal Mahallelerde bulunan okullar  bakım onarım yapılarak  eğitim öğretime açılıyor. Son olarak Yukarı Emlakdere İlkokulu  Yunusemre Eğitim Bir Sen ilçe temsilciliği ve Yunusemre ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla bakım ve onarımı yapıldı. Ökul, öğrencilerin eğitim alması için hazırlandı. Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner Yukarı Emlakdere İlkokulu   bakım onarım için 8 Bin TL bütçe harcadıklarını ifade etti. 
Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;“Yunusemre Eğitim Bir Sen ilçe temsilciliği ve Yunusemre ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz paydaş olarak ortaklaşa  Emlakdere İlkokulu çevre düzenlemesi  okulun boyanması, eğitim öğretime en iyi şekilde hazır hale getirilmesi noktasında birlikte hareket ettiği  çalışmanın tamamlandığı bir gündeyiz. Eğitim bir sen olarak üyelerimizin sosyal hakları özlük hakları, ekonomik hakları iyileştirmenin yanı sıra,  sosyal sorumluluk projelerinde çalışıyoruz. Paydaşlarla ortak çalışmalar sürdürüyoruz.  Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte Yukarı Emlakdere İlkokuluda ortak bir çalışma sürdürdük.  Eğitim bir sen olarak her daim eğitim ortamlarının iyileştirmesi öğretmenlerimizin  güzel bir  ortamda eğitim öğretim süreçlerini  devam ettirebilmesi için elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu noktada destek olmaya devam ediyoruz.   Yukarı Emlakdere İlkokuluna  8 bin TL gibi bir bütçe harcama yapıldı. İç dış boya, okulun küçük ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda paydaş olarak destek sağlamış olduk” ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 1316 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum