Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

SAMİMİYET LAZIM!!!             

05 Temmuz 2021 - 00:02

                

Son günlerde ülkemizde toplumsal kurallar yok sayılmaya başlandı. Bu da toplum olarak aramızdaki ilişkilerin bozulmasına, samiyetsizliklerin artmasına yol açmaya başladı. Bu gidişat aslında hiç te hoş değil. Pandemiyi bahane saymanın da hiçbir geçerli gerekçesi olmasa….
 
Aslında eleştiriler insanları olgunlaştırabilmeli. Özellikle sporda işler iyi giderken sizleri göklere çıkaran topluluğun bir anda aleyhinizde eleştiri oklarını size saplaması da gerçekten çok çirkin.

Çünkü bazı değerler o kadar kolay yetişmiyor. Bu Ülkemizi Dünya 3.Yapmış EORO 2020’de başarılı olamamış Şenol Güneş hocamız için de geçerli. Toplum olarak işimiz çok zor……
 
Bir topluluğun içinde yer almak gerçekten çok güzel. Ancak, sükut ederek bilinçli şekilde davranmak başlı başına bir olay. Hayatın her alanında başarı yanında bazen başarısızlık da olabiliyor.
Zor günler geçiren dünyada her alanda samimiyet zamanı. Artık bu noktada hepimizin şapkasını önüne alıp sakince düşünmesi lazım.

Her alanda olduğu gibi spor alanında da bu samimiyet çok önemli. Birinin yiyeceği ekmeğe engel olmak, zehir katmak…

Maalesef bunları geçmişte çok gördük ve yaşadık.

İnşallah bir umutla pandemideki gerilme ile beklenilen yeni sezonda da samimiyet ile güzel başlangıçlar ve hikayeler yazarız.
Pandemi sonrası hiçbir şeyin aynı olmayacağı tabiki kesin.Ancak belli kuralların da kesin değişmeyeceği daha kesin…..


Bu arada tekrardan Manisa ASKF Başkanlığına seçilen Erol Timur ve ekibine başarılar diliyorum.

 Sağlıklı ve İyi Günler.
 

Bu yazı 6947 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum