Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

PANDEMİ SONRASI YENİ DÜNYA!

06 Eylül 2021 - 15:32Ülkemizde ve dünyada yaklaşık 2 yıldır devam eden pandemi nedeniyle pek çok alanda değişiklikler olacağı kesin.

Yaklaşık 2  yıldır hayatımızı olumsuz etkileyen pandemi ve virüs  sportif müsabakaları kısıtladı, bazıları hiç yapılamadı….

Sportif alanda meydana gelen değişiklikler tek tek uygulamaya giriyor. Bu konuda stadlarda, kapalı salonlarda ve sporun yapıldığı her alanda değişimler yapılmaya başladı.

Profesyonel maçlarda spor muhabirleri için de aşı kartı, muvaffakatname, hes kodu, aşısızlara pcr test sorunluluğu gibi uygulamalar uygulamaya konuldu.

Bu süreç gerçekten tüm dünyada yeni düzen oluşacak. Şu an dünyamızda ve hayatımızda olan pek çok şey de hayatımızdan çıkıp gidecek. En büyük
temennimiz de bu.

En kısa sürede bitmesini beklediğimiz bir anda hayatlarımıza giren bu salgın hastalık bazı işler yarattı ve bazı işlerin pazar paylarında da akıl almaz boyutlar oluşturdu.

Bunlar da maske üreticileri, tedarikçileri, toptancıları, kolonya ve dezenfektan motorlu kuryeler e-ticaret operasyonları dijital platformlar ve abonelik sistemleri.
 
 SONUÇ
Salgın bitsin de ne olursa olsun. Bu en büyük temennimiz. Dünya genelinde milyarlarca insanın hayatını etkileyip, milyonlarca insanın da ölmesine sebep olmuş bu hastalığın sırf bazı işler olumsuz etkilenecek ya da düzenimiz tekrardan değişecek diye devam etmesini ummak büyük bencillik olur.
İnşallah salgının sonu da en kısa sürede gelsin. Tüm insanlık zarar görmesin. İnşallah özlediğimiz normal düzen gelsin ve bayramımız olsun.
İyi Ve Sağlıklı Günler.

 

Bu yazı 4933 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum