Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

MANİSA VE BAŞARILI SPORCULAR!

30 Ağustos 2021 - 10:02İlimiz sporda son yıllarda önemli isimleri ülke sporuna kazandırmaya başladı.
Bu isimler genel olarak bireysel sporlarda. Bu sporcularımız milli oluyorlar, Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları kürsülerine çıkarak bayrağımızı dalgalanıyorlar ve İstiklal Marşımızı söyletiyorlar. Bunları da hepimiz  göğsümüzü kabararak izliyoruz…

Buraya kadar her şey normal gibi. Asıl olan bundan sonra başlıyor.

Yetiştikleri kulüpler Manisa’da olmasına rağmen spor yaptıkları ve yarıştıkları kulüplerin hepsi Manisa dışında. Burada isim zikretmek istemem ama bu sayı her geçen gün de maalesef artıyor.
Konuştuğum ve görüştüğüm antrenörler ve aileler de bu konuda Manisa ilinin duyarsızlığından yakınıyorlar. Aslında Manisamızın da sunabileceği ufak burslar ve imkanları dışarıda bulunca sporculara kenti terk ediyorlar.

Biz maalesef  Manisa olarak , sadece bu sporculara karşılamalar, törenler yapıyoruz ve boy boy haberler…. İyi ve güzel de bu sporcuların Manisa kenti ile tek bağları aile. Bu konuda başarı sanki bizimmiş gibi de sahipleniyoruz. Kendimizi de avutmuş oluyoruz. Bedavadan başkalarının reklamını da yapmış oluyoruz.

Maalesef acı ve gerçek olan da Manisa kenti olarak başarılı olan sporcularımızı  elimizde tutamamıyoruz….
 
Artık çok geçmeden Manisa olarak başarılı sporcuları elimizde tutmanın yollarını düşünmek ve başarmak zorundayız. Çünkü bu işler hem kolay olmuyor. Hem de her yetişen sporcu en başta Manisa Kulübü adına milli takıma gitmeli ve şampiyonlukları alıp gelmeli. Ve biz de gerçek başarının reklamını Manisa olarak yapmalıyız. Manisa kenti dinamikleri ile bunu da çok rahat başaracak güçte…..
           
Aksi halde Manisa yetiştirir, başkası da üzümü yer ve biz de kıyıda sadece bakarız….

İyi Günler.
   
 

Bu yazı 4792 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum