Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

KORONA VE SÜPER LİG

18 Haziran 2020 - 12:12


Koronavirüs salgını sonrasında ligler 12 Haziran’da başladı. Hayırlısı olsun. Önlemlerin maksimum derecede alındığı müsabakaların sessiz sedasız oynanması ise ayrı bir tuhaf duygu.
Bu noktada insan sağlığı çok önemli tabiki. Ancak müsabakalarda sporcuların da maçlara çok fazla motive olamadığı da gözlerden kaçmıyor. Korona ve futbol. Alışmaya çalışacağız.Ancak,futbol seyircisiz gerçekten hiç de çekici değil!!.
Türkiye Futbol Federasyonu, salgın sonrası döneme özgü olarak izin verilen 5 oyuncu değişikliğini de kulüplere bir hak olarak sunmuştu. Bunu da takımlar duruma göre kullanıyor.
2019-2020 sezonunda süper lig inşallah kazasız belasız biter.
TFF 2 VE 3.LİGDE BELİRSİZLİK SÜRÜYOR
Bu arada TFF 2 ve 3.liglerde kulüplerin yüzde 90’ına yakın bir kesimi ligin devam etmemesi gerektiği yönünde görüş bildirdiği, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Ligi tescil edebileceği öğrenildi.
Elde edilen bilgilere göre kulüplerin yüzde 90’ına yakın bir kesimi ligin devam etmemesi gerektiği yönünde görüş bildirdi. Gerçekten sancılı ve sıkıntılı bir süreç: Başla, bırak, tekrar başla.
Bu durumda görünen o ki yeniden sancılı bir bekleme sürecine girildi. Ancak ne olacaksa da bir an önce olmalı.
SONUÇ
Gerçekten dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı da aşikar. Bunun da ilk fotoğraflarını izlediğimiz süper lig müsabakalarında görmüş olduk. Âmâ futbolu çok ama çok özlediğimiz kesin. İnşallah geç te olsa eski günlere dönmek temennisiyle. Hepinize İyi Günler.
 

Bu yazı 120defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum