Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

İKİ LİDER !

12 Ekim 2020 - 07:11


 
Manisa temsilcilerinden Beyaz Grup'ta Manisa FK, Kırmızı Grup'ta ise Turgutluspor lider Ligde 4. haftanın ardından  4’te 4 yaparak liderliklerini korudu.
 
 Ligin 4.haftasında Manisa Fk i evinde İnegölspor’u misafir etti. Basın Tribününde tanıştığım İnegöllün Sesi Spor Muhabiri ile maçı birlikte seyretme imkanı buldum.
Mümin Özkasap Spor Tesislerinde oynanan maçta İlk yarısının  oldukça tartışmalı pozisyonları bulunmakta. İlki 9.dakikada Manis Fk’nın  kazanıdığı penaltı. Sonra 30.dakikada İnegölspor’un sol bekinin basit bir şekilde  ikinci sarı karttan sonra oyundan atılması. Üçüncüsü de İnegölspor lehine verilebilecek olan  penaltının es geçilmesi . Bu pozisyonlarda İnegölspor’un kenar yönetiminin ve tribündeki yönetici ve sporcuların doğal olarak itirazları.
 
60 dakika sahada 10 kişi mücadele etmek zorunda kalan  İnegölspor santraforu  Abdülkadir ile golü buldu ilk yarının 2-1 sona ermesi.
İkinci yarıda 10 kişi kalan İnegölspor savunmaya çekilince  Manisa Fk sağlı sollu ataklar ile rakibinin üstüne gelmeye başladı. Soldan ataklara katılan ve bu hafta da golünü ata sol bek Erhan  7 orta ile hücuma katkıda bulundu.İnegölsporda savunma  Kaleci Gökhan Siverek  63.dakikaya kadar yaptığı kurtarışlar ile gole izin vermedi. Ancak sol bekini kırmızı kart gören İnegölspor buradan verdiği açıklar ile 63 ve ve 67 .dakikalarda kalesinde 2 gol gördü . 83’te da Mehmet Güven ‘de skoru ilan etti(5-1)
 
Maçta Manisa Fk’nın istekli ve arzulu oyununa İnegölspor 10 kişi kalıncaya kadar cevap verebildi. Aslında takımlarında Manisa’da top oynamış tecrübeli kaptanları Metin Yüksel,42 numara Ali Aydemir ve 17 numaralı santraforları Abdülkadir Kuzey kaliteli kumaşlar. Manisa’da farklı  da mağlup olsa İnegölspor’un ligde iyi işler yapacağından eminim. Ligde başarılar dilerim.
 
Kazanan ve 4 ‘te 4 yapan Manisa FK liderlik koltuğuna kuruldu. Maçın hakeminin Gökhan Alkayalar’ın maçın önüne çıkması. Bu çok büyük bir talihsizlik maalesef. Manisa Fk’nın  bu tür yardımlara da ihtiyacı yok aslında .Çünkü sahada kazanmak için en iyi mücadeleyi veriyor.
 
SONUÇ 
2.ligde iki Manisa takımı lider. Manisamızın profesyonel liglerde olabildiğince fazla sayıda mücadele etmesi  ve başarılı olması hepimizin menfaatine. İnşallah 5 olan sayı daha da artar. Profesyonel liglerde mücadele eden tüm takımlarımıza başarılar dilerim.
Hoşça kalın.

 
 

Bu yazı 5662 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum