Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

Futbolda İpin Ucu Kaçtı mı?

04 Ağustos 2020 - 00:00


 
Ülkemiz ve Dünya futbolunu Kovid-19 Sendromu olumsuz etkilemeye devam ediyor.
 
Kovid’den sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı dünyamızda en büyük darbelerden birini alan futbolda işler karmaşıklaşmaya devam ediyor.
Ülkemizde de Ligler ile ilgili kararlar ile tartışmaların odağı olan TFF aldığı kararlar ile eleştiri oklarını üstüne çekmeye ve tepki almaya devam ediyor.
Ligler ile alınan seyircisiz ligi oynatma kararı en doğru karardı.  18 Takımdan oluşan Süper lig ve 1. Lig tüm maçlarını bu statüde oynadı. 2. Lig,3. Lig ve Bölgesel ligde ise maçlar tamamen askıya alındı. Play-Off sistemiyle bir üst lige çıkacaklar mücadelesine dönüştü. Liglerden düşen takımlar açıklandı. Süper ligin şampiyonu Başakşehir’e tescilli Şampiyonluk kupası verildi. Ziraat Kupası da Trabzonspor’un oldu. Buraya kadar hiçbir sıkıntı yok.
 
Bundan sonrası …..
 
Bölgesel liglerde ikincilerin çıkma kararı. Ardından Liglerde düşmenin kaldırılması.
Bu durum hiç te şık durmadı. Sahada kazanamayanlara acaba işi masa başında kazanır mıyım diye ‘Bizi de alın’ yolu açıldı.
Ne alınan karar, ne de gidilen yol hiç de doğru değil. Bu durumda insanın aklına gelen ilk soru neden ligleri oynattınız? Oluyor.
Bugünlerde bir üst lige çıkamayan takımlar da masa başı işlerle bir üst ligi istiyor. Bunun sonu var mı? Bir yerde dur denme zamanı gelmedi mi? Futbolda siyasetin ve ajitasyonun işi ne?
SONUÇ
Artık üst liglerde bu sezon ile ilgili sayfa kapanmalı. Alt liglerde ise sadece kalan süper amatör küme. Bunun da kararı verilip, önceki sezon sonlanmalı ve 2020-2021 sezonu ile ilgili faaliyetler hızlıca başlamalı. Yoksa Süper lig,1. Lig ve 2. Lig, 3. Lig alttan gelen takımlarla işin içinden çıkılamaz duruma gelecek.
Bu konuda memnuniyetin sınırı olmaz. İstekler de asla bitmez. Sahada kaybedenin masa başında hiç işi olmamalı. Tff ve Spor Bakanlığı bu yolu tıkamalı. Aksi halde işin içinden çıkılamaz.
Bu durum devam ederse de  söylenecek tek söz “Kazamız mübarek olsun” olur.
 
Sağlıklı ve huzurlu günler.
 
 
 

Bu yazı 5035 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum