Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

EMEĞE, İNSANA SAYGI!

08 Aralık 2021 - 00:04
Bu sihirli sözler yaşamın her alanında çok ama çok önemlidir. Bu noktada herkese ve her kesime de çok büyük işler düşüyor.

Pandemi ile yaşamaya alışmaya çalıştığımız bugünlerde belli alanlarda çalışanlara ve emek verenlere daha saygılı olmalıyız. Bu konuda en büyük çileyi çekenler ise tabiki sağlıkçılar. Onlar bu konuda en büyük saygıyı hak ediyorlar ….

Bu arada eğitimde, sporda ve pek çok alanda saygı çok önemli. Ancak bu önce insanın kendisinden başlar. Kendine saygı duymayan biri, bir başkasına ve onun emeğine de asla saygı duymaz.


Benim de yıllardır uğraş verdiğim spor alanında saygı ise çok daha farklı aslında. Bu işin  mutfağında olanlar ne demek istediğimi  çok daha iyi anlarlar…..
Onca emek, onca kafa yorma, sonra mücadele….. Bir de pandemi koşullarında çok zorlu koşullar.

Bu mücadelenin en başından en sonuna kadar hepsinde FEDAKARLIK var.Tabiki herkes te buna saygı duyulmasını beklemesi en doğal hakkı.
Bunun yanında müsabakalar oynanıyor. Tabiki sonuçlarında kazanınca sevinmek te var, kaybedince üzülmek te. Ancak o alanda da mücadeleni adam gibi yapmak lazım. Bu da  bu eylemin içinde olan herkes için geçerli. Yoksa ortaya hiç hoş olmayan hadiseler çıkıyor.

Sonuçta hayatın her alanında sonradan pişman olacağımız davranışları sergilemeye, küfürleri, hakaretleri etmeye, kararlara saygı duymamaya, rajon kesmeye, kırıp dökmeye, küfür ve hakaret etmeye hiçbirimizin hakkı yok.

Çünkü Manisa çok küçük. Herkes yüz yüze bakıyor.
Üzerine kim ne alacaksa alsın….Bugünler kırılıp, dökülecek değil, aslında birbirimize daha çok kenetlenmemiz gereken günler. Ne olursa olsun bunu bile başarabilirsek ne mutlu. Bu da bir saygı.

Emeğe, birbirimize saygının daha da artması ümidi ile…

 İyi ve Sağlıklı Günler.
 

Bu yazı 4882 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum