Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

AMATÖRÜN KADERİ BELLİ OLUYOR!

14 Eylül 2020 - 07:39

 

 
Ülkemiz ve Dünya futbolunu Kovid-19 Sendromu olumsuz etkilemeye devam ediyor. Alt ligleri TFF geç te olsa aldığı kararlar ile bir sezonu tamamlamıştı.
 
Kovid’den sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı dünyamızda en büyük darbelerden birini alan futbolda işler öyle böyle gidiyor. Korona ile ilgili sıkıntının hem ülkemizde, hem de dünyada devam ettiği bugünlerde yarınlara da pek umutla bakamıyoruz.
 
 
Tüm bu gelişmeler yaşanırken, TFF Amatör İşler Kurulu, İstanbul'da TFF Başkan Vekili ve Amatör İşler Sorumlusu Ali Düşmez'in başkanlığında toplandı.
2020-2021 sezonunda Türkiye’de amatör liglerin kaderini belirleyecek olan toplantı sonunda Başkan Vekili Ali Düşmez, "2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig, büyükler ve gençler kategorilerinde yerel amatör ligler ile ilgili alınan kararlar, ülkemizde ve dünyada etkileri devam etmekte olan Covid-19 salgın hastalığının seyri, hastalığa bağlı Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler ve uyguladığı talimatlar ile TFF Sağlık Kurulunun önerileri çerçevesinde yeniden değerlendirilecek olup, resmî açıklama önümüzdeki hafta içinde yapılacak değerlendirmeler sonucunda kamuoyu ile paylaşılacaktır" açıklaması yapıldı.
 
 
 
 
Yani kısacası dananın kuyruğu bu hafta kopacak.TFF alt liglerde sezonun akibeti ile ilgili açıklamayı bu hafta yapacak.
 
 Vaka sayısının arttığı bugünlerde amatör ligler oynatılır mı?
Diye başlayan soru ile Pek çok soru var….. En başta amatörde corona test olayı ve sürecin nasıl idare edileceği. Sonra da bunun maliyeti ve kimin karşılayacağı?
 
Profesyonel liglerde Süper ve Tff 1.lig başladı. Tff 2 ve 3 ligde başlayacak. Gerçekten Ciddi maliyetleri olan covit testlerinin maliyetini ülkemiz genelinde çoğu amatör kulübümüz maalesef karşılayamaz. Çünkü amatör takımlarının çoğu belediyelerin maddi ve ayni yardımı, üye aidatı forma, atkı satışı ve bulabilen de sponsor desteği ile ayakta durmaya çalıştığı aşikar
Tabiki ligler oynatılırsa hemen alt lige düşecek. Tff bunu açıkladı.
 
SONUÇ
Yeni sezonda  hem bölgeselde hem de amatörde masraflar ,katılım payları, transferler….Hepsi birer maliyet. Yani kulüplerin işi zor. Bu konuda TFF’nin bu özel durumda amatör kulüplere kol kanat germesi gerekli.
 
 
Acaba ilk düdük ne zaman çalar mı? Çalarsa da nasıl çalar? Zorlu günlerden geçen dünyamızda en önemlisi tabiki insan sağlığı. Gelecek sezon olacaksa da devletin ve Tff’nin belirlediği koşullarda olur. Bu konuda da en uygununun yapılacağını da umuyorum.
 
Az kaldı… Amatörün kaderini birlikte bekleyip, göreceğiz!
 
Sağlıklı ve huzurlu günler.
 

Bu yazı 5827 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum