Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

AMATÖRLER…..

11 Ocak 2021 - 08:47
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ülkemizde amatör futbol müsabakaları  uzun süreden bu yana oynanmıyor.


Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 30.09.2020 tarihli toplantısında ; Gelişim Ligleri, Kadın Ligleri ve TFF Futsal Ligi müsabakalarının Aralık ayı sonuna kadar ertelenmesi ve bu tarihten sonra ilgili kurulların görüşleri doğrultusunda tekrar değerlendirme yapılması kararlaştırılmıştı.

Bölgesel lig için başvurular alındı. TFF’nin BAL Ligi için 31 Aralık 2020 ‘yi son başvuru tarihi olarak belirlemesine rağmen, şu ana kadar kulüplerden ciddi sayıda bir başvuru olmadı. Kulüplerin vebal alma ve test konusunda ciddi çekinceleri var.

TFF’nin  öncelikli olarak bölgesel amatör futbol liglerin Mart ayında gerekirse tek devreli lig usulüne göre oynatma konusunda görüş alışverişi yapıldığı duyumları var.SON SÖZ

Artık karar zamanı. Öncelikli olarak gelişim Ligleri, Kadın Ligleri ve TFF Futsal Ligi. Ne olacak? Oynanacak mı? Oynanmayacak mı?

Bunun yanında başvuruları alınan bölgesel amatör ligler ve amatör ligler için de  artık ya oynatıyoruz ya da oynatmıyoruz deme zamanı. Bakalım, görelim…..

Sağlıklı ve HayırlI Günler.
 

Bu yazı 3662 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum