Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

AMATÖRE SIRA GELİYOR MU?

20 Eylül 2021 - 10:11

2 sezondur pandemi nedeniyle oynatılamayan amatörde Manisa Süper amatör küme takımlarının katılımı ile sezon başı planlama toplantısı yapıldı ve gruplar belirlendi.

Manisa Çok Amaçlı Spor Salonu Toplantı Salonunda yapılan toplantıya tüm paydaşlar katıldı. Toplantıya Askf Başkanı Erol Timur, Tüfad  2.nci başkanı Metin Taşkın, İl Hakem Kurulu  Başkanı Yusuf Ertem, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Cavit Şenbilgiç, Askf Yönetim Kurulu Üyeleri, kulüp yöneticileri, Futbol İl Temsilcisi Behçet Atlı, antrenörler ve basın mensuplarının katılımı ile yapıldı.

2021-2022 sezonunda Manisa süper amatör kümenin 3 grupta bölgesel sisteme uyularak oynatılması kararı çıktı. Liglerin de Bölgesel amatör kümeye göre başlatılmasına karar verildi.

Toplantıda ,

Pandeminin amatör futbola da büyük zarar verdiğini ve bunun yaralarının uzun sürede sarılacağı,

Pandemi nedeniyle ekonomik olarak çok zor durumda olan kulüplere ekonomik olarak başta TFF olmak üzere belediyelerin parasal anlamda destek olma talebi,

Pandemi nedeniyle lisans için aşı koşulunun çok büyük ihtimalle şart olduğu, kulüpleri tedbir alması gerekliliği,

Üniversitelerin açık olmaması ve bazı hakemlerin bırakması nedeniyle Manisa hakemlerinin sayısının 70 ‘li sayılara inmesi ,

Manisa süper amatör kümeye sponsor aranması ,
Manisa saha ve tesis sıkıntıları ,

Futbola özlemin arttığı ve liglerin oynatılmasının temennileri konularında da fikir alışverişi yapıldı.


SONUÇ

Nihayet amatör futbola sıra geliyor. Andemi nedeniyle binlerce antrenör,onbinlerce futbolcunun sahalardan uzak kalması….. Futbolun temeli olan amatöre artık el atma vakti….
Amatör futbolun oynatılması temennisiyle sona eren toplantıdan sonra  yöneticilerin dahi futbola olan özlemi…… İnşallah bu sezon kurallara uyarak liglerin oynatılır.
 
İyi ve sağlıklı günler.

 

Bu yazı 3717 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum