Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

AMATÖRDE İLK DÜDÜK ÇALACAK

03 Kasım 2021 - 00:04Manisamızda amatörde düdük bu hafta oynanacak olan maçlarla başlıyor. Nihayet yaklaşık 2sezon sonra amatörde resmi müsabaka oynanacak.
Pandemi ile pek çok zorluklara rağmen amatör kümede düdük çalıyor. Bu sezona mahsus olarak birtakım yenilik ve yaptırmalar da söz konusu.
Yenilik olarak takım listelerinin 21 kişi olması,5 değişikliği sayabiliriz.

-Müsabaka isim listesinin 21 kişi olarak verilmesi durumunda yaşı büyük futbolcunun 5’ten fazla yazılması ve/veya yaşı küçük futbolcunun 5’ten az yazılması halinde takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir.

-Müsabaka isim listesine yaşı küçük 5 futbolcudan;

1 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 20 kişi,
2 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde isim listesine 19 kişi,
3 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 18 kişi,
4 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 17 kişi,
5 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 16 kişi yazılacaktır.

AŞI KARTI DA LAZIM

Bu sezon pandemi koşullarına bağlı olarak takımların çıktı olarak listelerine aşı kartı ve listesini de eklemelri gerekecek.

Buna göre,
-Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimi doğrultusunda iki doz aşı olan ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup bir doz aşı olan kişiler aşı sertifikasını göstererek müsabaka isim listesinde yer alabilir.
-Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile müsabaka isim listesine yazılabilirler.

-Covid-19 hastalığını geçirip izolasyon sürecinin üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler müsabaka isim listesine yazılabilir.
-Aşı sertifikası olmayan kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırmaları ve test sonuçlarının negatif olması şartıyla müsabaka isim listesine yazılabilirler.

SONUÇ
 
Tüm zorluklara rağmen futbolda topun dönmesi çok güzel. Ancak, ekonomik anlamda çok zorluk çeken amatör kulüplerimize de bir an önce belediyelerimizin maddi desteği vererek can suyu olması şart oldu.

2021-2022 sezonunun tüm futbol paydaşlarına hayırlı olmasını temenni ederim.


Sağlıklı Günler Dilerim.

 

Bu yazı 7059 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum