Muharrem KAZER

Muharrem KAZER

SPORA DAİR

AMATÖR=İLK DÜDÜK=BELEDİYELER= ACİL PARA YARDIMI

25 Ekim 2021 - 09:41 - Güncelleme: 25 Ekim 2021 - 09:582021-2022 amatör futbol sezonu ilimizde 31 Ekim 2021 Pazar oynanacak bölgesel amatör küme müsabakaları ile başlayacak. Ardından bir hafta sonra da süper amatör küme ve 1.amatör küme kış ligi başlayacak.

Pandemi nedeniyle çok Uzun bir aradan sonra hepimizin özlemle beklediği, futbolun gerçek gerçek kahramanları amatörler sahaya iniyor.

Tabiki çok özledik topu, düdük sesini, oyuncuların mücadelesini, antrenörlerin heyecanını, yöneticilerin takımı sahaya sürebilme azmini, saha komiserlerinin, sağlıkçıların maç içindeki koşturmalarını, gazeteci arkadaşların en iyi pozisyonu çekebilmek için uğraşlarını, amatörün dostu seyircilerin tribünde takımlarını desteklemelerini.....

Hep birlikte zor dönemleri atlatmayı bilen ülkemin güzel insanları hep birlikte kardeşçe yeni bir başlangıç yapmak ta en güzeli olsa .

Futbol müsabakaları her zaman üç neticeli… Bu kadar özlemden sonra  tekrardan topun döneceği, düdüğün çalacağı kazanmayı, kaybetmeyi. Berabere kalmayı hazmetmek. En azından birlikte vakit geçirmek. Bu gerçekten çok ama çok önemli….

Tabi bunların yanında amatör takımlarımıza belediyelerin yardımları da çok acil bekleniyor. Amatör acil ,ama çok acil can suyu bekliyor. Tüm takımlarımız bunu sesli olarak konuşuyor.. Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’da daha aktif olmalı ve bu işi de hızlandırmalı. Bunun da zamanında olması şart.. Bu liglerde mücadele edecek olan takımlarımıza pandemi nedeniyle 3 yıldır yapılmayan maddi yardımın bir an önce hayata geçirilmesini sağlamalı.

Bu da çözümlendi mi amatör biraz nefes almış olacaktır. Yoksa bu işin üstesinden 3-5 fedakar insan ile  gelinmez,bu tekerlek dönmez. Dönse de nereye kadar??

Zor koşullarda Manisa’da başlayacak olan 2021-2022 amatör futbol sezonunda tüm takımlarımıza ve futbolun paydaşlarına başarılar dilerim.

İyi  ve sağlıklı Günler Dilerim.

 

Bu yazı 4802 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum