WorldFood'un yıldızı Akhisar

  Dünya gıda sektörü 29.Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood’da buluştu. Gıda markalarının tanınırlığına büyük katkısı olan ve firmaların yeni müşteriler elde etmesini sağlayan fuara Akhisar, çıkarma yaptı

WorldFood'un yıldızı Akhisar
10 Eylül 2021 - 21:03 - Güncelleme: 10 Eylül 2021 - 21:04

 
Dünya gıda sektörü 29.Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood’da buluştu. Gıda markalarının tanınırlığına büyük katkısı olan ve firmaların yeni müşteriler elde etmesini sağlayan fuara Akhisar, çıkarma yaptı. Akhisar Belediyesi, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Ticaret Borsası'nın ortak organizasyonu ile bu yıl 21 firma fuara katıldı.
 
Sektörde yaşanan teknolojik değişimlerin de tanıtıldığı fuara çok sayıda yabancı ziyaretçi katıldı. Fuar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri, Balkan ülkeleri, CIS ülkeleri, Güney ve Kuzey Amerika ülkeleri, Güneydoğu Asya gibi önemli bölgelerden ağırlıklı olmak üzere pek çok ülkeden satın almacıyı ağırladı.  Akhisar çiftçisinin ürettiği başta zeytin olmak üzere çeşitli tarım ürünlerini işleyerek katma değer yaratan Akhisarlı gıda firmaları, ilk günden dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce ziyaretçiyi ağırladı. 


 
Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, perakendeciler, toptancılar, yabancı  ithalatçılar ve çok sayıdaki gıda ve içecek sektörü oyuncusu profesyonel kitlesiyle WorldFood Fuarı’nın firmalarımız  için büyük bir fırsat olduğunun altını çizdi. Akhisarlı firmaların da bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirdiğini söyleyen Alhat “Bugün Akhisar, hem Türkiye’de hem de dünyada gıda sektörünün parlayan bir yıldızı. Özellikle zeytin ve zeytinyağı denilince  Akhisar’ımızın ilk tercih konumuna yükselmesinden büyük kıvanç duyuyoruz" dedi. Alhat, bu başarının  arkasında zeytinine gözü gibi bakan, durmadan çalışan Akhisarlı üreticiler olduğunu belirterek "Kaliteli ürünlerini, bilinçli üretim ve iyi pazarlama stratejisiyle birleştiren firmalarımızın hem yurt içinde hemde yurt dışında pazar payını arttırması bir tesadüf değil” diye konuştu.
Bu haber 1166 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum