TFF Antrenör Gelişim Semineri tamamlandı

TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından, antrenör eğitimlerini destekleyecek şekilde organize edilen gelişim seminerlerinin ilki bugün tamamlandı.

TFF Antrenör Gelişim Semineri tamamlandı
15 Ocak 2022 - 00:01

 

TFF'nin Riva'daki merkezinde 10-14 Ocak tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte, Antrenör Eğitim Danışmanı Bernhard Peters ve U21 Millî Takım Yardımcı Antrenörü Levent Sürme katılımcılara çeşitli konularda sunumlar yaptı.

Katılımcılar arasında gerçekleştirilen grup çalışmaları ve fikir alışverişi sayesinde de interaktif bir öğrenme ortamıyla teorik bilgilerin pekiştirilmesi sağlandı.

Seminerde "Çağdaş Antrenörün Profili", "Liderlik, Liderin Vasıfları ve Liderden Beklentiler", "Saha İçi ve Saha Dışı Yönetim Anlayışı", "Modern Futbolda Teknik Heyet Modelleri", "Etkili Antrenman Metotları" gibi konular işlendi.

Oturumlarda teorik eğitimlerini alan katılımcılar, Riva'da kamp yapan U16 Millî Takımı ile idman sahasında pratik çalışmalar yapma olanağı da buldu.

Seminerin açılış günü etkinliklerini Millî Takımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, A Millî Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, yardımcıları Kenan Koçak ve Jan-Moritz Lichte ve TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin de takip ederken, tüm oturumlar ve saha çalışmaları da Ümit Millî Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas nezaretinde gerçekleştirildi.

TFF Antrenör Gelişim Semineri'ne Tuncay Şanlı, Mehmet Aurélio, Sabri Sarıoğlu, Volkan Arslan, Sinan Kaloğlu, Yalçın Ayhan, Ali Güneş, Barış Özbek, Orhan Şam, Farat Toku, Hayati Köse ve Selçuk Erdoğan katıldı.

Millî Takımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, seminere ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Daha önce de çeşitli kereler vurguladığımız gibi, pandeminin pik yaptığı dönemde eğitmenlerimizi Federasyonumuzun Riva'daki merkezinde topladık ve 1,5 yıllık bir çalışmanın ardından antrenör eğitim müfredatımızı tamamıyla yeniledik. Değişen müfredatımızı da Eylül 2021'den itibaren uygulamaya başladık."

"Sorumluluk alanım dâhilindeki antrenör eğitiminin önemine hep dikkat çektim. Antrenörlük öylesine ciddi bir meslek ki eğitiminizi tamamlayıp lisans aldığınızda öğrenme süreciniz sonlanmış olmuyor. Kendinizi sürekli güncel tutmanız gerekiyor. Bu hafta gerçekleştirdiğimiz semineri de bu çerçevede değerlendirmemiz gerekiyor."

Türk antrenörlerin bilgilerini tazelemek ve onlara yeni bakış açıları kazandırmak için bu etkinliğin düzenlendiğini belirten Altıntop, "Antrenörlerin çalışma yöntemleri ve antrenman metotları sürekli yenileniyor, teknik adam olarak çevrenizle iletişiminiz giderek daha fazla önem kazanıyor. Biz de antrenörlerimizin bilgi dağarcıklarını bu tür destekleyici organizasyonlarla zenginleştirip uluslararası platformda meslektaşlarıyla rekabet edecek hale getirmek istiyoruz" diye konuştu.

Altıntop sözlerini şöyle tamamladı: "Bu noktada, futbolu yeni bırakmış isimlere, altyapı futbolu alanında çalışmaya istekli, ancak aktif görevleri olmayan camiamızdaki antrenörlere öncelik tanıdık ve kendilerini seminere davet ettik."

"Antrenörlerimize değer veriyoruz ve onlara sahip çıkmak istiyoruz. Nasıl millî futbolcularımıza "Bizim Çocuklar" diyorsak, bu antrenörlerimize de "Bizim Hocalar" diyebiliriz. Yurt dışında belirli bir ücret karşılığında katılım sağlanabilen bu tür organizasyonları biz kendilerine bedelsiz olarak sunuyoruz. Onları ileriye taşımak amacındayız. Bu seminerlerimizi sürekli hale getirmek istiyoruz. Gelecekteki oturumlarımıza yurt dışından, farklı ülkelerden de misafirleri ağırlama niyetimiz var."

Bu haber 663 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum