TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Manisa'daki toplantıya telefonla bağlandı

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Manisa'daki toplantıya telefonla bağlandı Türkiye Değişim Partisi (TDP) İl Başkanı Hüseyin Sürel basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Genel Başkan Mustafa Sarıgül telefonla Manisa İl Başkanı Sürel'i arayarak açıklamalarda bulundu.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Manisa'daki toplantıya telefonla bağlandı
30 Eylül 2021 - 11:46

Manisa'da teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Türkiye Değişim Partisi (TDP) faaliyetlerine devam ediyor.  İl Başkanı Hüseyin Sürel, gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. 
Toplantı esnasında TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, telefonla il başkanı Sürel'i aradı.  Yerel basının önemine dikkat çeken Sarıgül, iktidar olduklarında medya çalışanlarının sorunlarını çözeceklerini söyledi.
 İl Başkanı Hüseyin Sürel telefon bağlantısının ardından açıklamalarda bulundu. 26 Eylül 2021 pazar günü Değişim ve Çare Kurultayını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Sürel şunları söyledi:   "Binlerce insanın katılımı ve Siz Basın mensubu dostlarımızın sayesinde Milyonlarca vatandaşımızın izleyeni olduğu Kurultayimiz da, Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül ün Sizlere selamlarını iletmek, aynı zamanda dertlerin çözümü ve çarelerin haberlerini paylaşmak için bir aradayız.     Özellikle Tüm Türkiye'nin tek yürek tek vücut olduğu kongremiz den ayrılırken müjdelerle şehrimize dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz.    Barışa barışa kazanacağız diyerek güney doğu çözümlerini anlatan, pandemi koşullarında gecesini gündüze katan sağlık çalışanlarını unutmayan, Benimde şahsi mağdur olduğum EYT lileri sevindiren, 3600 ek gösterge için yıllardır bekleyen hemşire öğretmen ve emniyet mensuplarına, yazılıda geçip mülakatta kalan evlatlarımıza...    Her türlü baskıya rağmen gerçekleri yazan siz basın mensubu dostlarımıza, doğayı hayvanları koruyan güzel yüreklere, esnafa, emekliye, çiftçiye, işçiye, öğrenciye, kadınlarımıza, gençlerimize, şehitlerimize, gazilerimize, Engeli tanımayan tüm engelli dostlarımıza, hakkını vererek üreten hayata anlam katan herkese sevgi ve selamlarını iletti...   Peki bizler neler yapacağız,   Adalet olacak. Türkiye Değişim Partisi iktidarın da hiç bir dava 1 yıldan uzun sürmeyecek. Devletimizin kurumları Milletimizin başvurularına 24 saat içinde cevap verecektir.    Öte yandan yeni iş yeri açan esnaf, kâr edene kadar vergi almayacağız..    Bankacılık sistemini yeniden gözden geçirerek özellikle Ziraat Bankası nı işini yapmaya davet edeceğiz. Ziraat Bankası öncelikle çiftçi yi kurtarsın onun önünü açsın.. Halk Bankası önce esnafın halkın yanında olsun...    Evet bizim ülkemizin sorunları var..Evet çok var..Ama bunların çözüm yerleri Ne Washington, Ne  Brüksel, Ne de Moskova'dır... Ankara'dır Türkiye'dir..Milletin vicdanını anlayan bir parlamentodur..    İnşallah Türkiye Değişim Partisi iktidarın da çiftçimize alım garantisi vereceğiz. Üzümün yere dökülmesi bağların sökülmesini engelliyecegiz...      Kredi Yurtlar kurumu artık öğrenci ağırlama merkezleri olacaktır..      Engelli Bakanlığı kurulacak 15 milyon engelli için daha iyi bir yaşam, en önemlisi Engelli Olunmaması İçin Erken keşif projelerini üreteceğiz. 
Her yıl yaşanan afetler depremler konusunda deprem ve doğal afetler bakanlığı kurarak yeni yerleşim ve imar planlamaları yapacağız.  Sevgili Arkadaşlar,    Tarım ve Orman bakanlığı bir arada olamaz .Turizm ve Kültür bakanlı bir arada olamaz.    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir arada olamaz, Bunları ayıracağız.    Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı, ama zaman içinde satılan devlet üretme çiftlikleri, planlı sanayii, Tarım işletmeleri, köy enstitüleri gibi değerlerimizi geliştirerek yeniden yapılandırma yapacağız.   Yani Türkiye Değişim Partisi demek yenilik demektir, reform demektir, çalışmak üretmek demektir.  ABD den talimat almamak dışarıya avuç açmamak demektir. Türkiye’nin geleceğini binlerce km öteden aramaktan vazgeçmeliyiz.    Cumhuriyet in değerlerini geliştirerek koruyan,  evrensel hukuk kurallarına uyan inançlara saygılı laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, hudut ve bayrak birliğinden ayrılmayan, herkesi kucaklayan bir partiyiz.  Malazgirt'ten Kocatepe ‘ye saygı ve sevgilerimizi sunarız.”dedi 
Bu haber 881 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum