ŞEHRİM BENİM EVİM PROJESİ BAŞLADI

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince uygulanmaya başlanan “Şehrim Benim Evim Projesi” kapsamında 2021-2022 Eğitim öğretim döneminde Saruhanlı İlçesi Hacırahmanlı Atatürk Mehmet Otan Ortaokulu 7.sınıf öğrencileri 25 öğrenci, idareci ve öğretmenleri ile projenin ilk gezisini gerçekleştirdi.

ŞEHRİM BENİM EVİM PROJESİ BAŞLADI
24 Kasım 2021 - 10:29

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Vali Yardımcısı Aydın Memük, İl Milli Eğitim Müdür V. Mustafa Akkuyu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel, Valilik girişinde öğrencileri kabul etti. Vali Karadeniz öğrencilere kitap hediye etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrencilere Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden gönüllü öğretmenleri gezide rehberlik etti. Öğrenciler Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlarla gezdi.
Öğrenciler pandemi kuralları göz önünde bulundurularak rehber öğretmenler eşliğinde gezi kapsamında Ağlayan Kaya, Sultan Camii ve Külliyesi, Muradiye Camii ve Külliyesi, Mevlevihane, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Tarihi Müzesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Şehzadeler Park ve Osmanlı Müzesi gibi ilimizin tarihi ve kültürel yerleri gezdi. Proje kapsamında 17 ilçeden öğrenciler Manisa’nın tarihi ve doğal zenginliklerini gezmeye devam edecekler. Gezilerin ardından düzenlenen bilgi yarışmasıyla öğrenciler Manisa’nın kültürünü ve tarihi yapısını araştırıp, sorgulayarak ve yarışma heyecanı içerisinde kardeşlik, birlik -beraberlik duygularının pekişmesiyle öğrenme fırsatı bulacak.
2014–2015 Eğitim-Öğretim yılında Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince öğrencilerin Manisa ili ve ilçelerini ziyaret ederek tanımalarına, yaşadıkları çevrenin tarihi ve doğal zenginliklerinin farkına varmalarına katkıda bulunmak amacıyla, “Şehrim Benim Evim Projesi” uygulanmaya başlandı. 6 yıldır revize edilerek uygulanan proje kapsamında 20 bine yakın öğrenci gezilere katıldı.
Bu haber 588 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum