SARUHANLI'DA AMATÖRDE FUTBOL SAHASI SIKINTISI!

Saruhanlı ‘da amatör küme takımların kullandığı 3 futbol sahasının sentetik yapılmasının gündemde olması nedeniyle sahaların bakımının yapılmaması ile futbol sahası krizi gün geçtikçe büyüyor.

 SARUHANLI'DA AMATÖRDE FUTBOL SAHASI SIKINTISI!
01 Ekim 2021 - 20:51 Saruhanlı’da çim sahaların sentetik yapılmasının gündeme gelmesi ile başlayan saha krizi büyüyor. Konu ile ilgili olarak amatör küme takımları sorumluları sahaların sentetik yapılmasının gündemde olduğunu, sürecin belli olmadığını, sezonun başlamasının yaklaşması ile  sahaların bakımının yapılmaması , takımların maç ve idman için büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade ettiler.


Konu ile ilgili olarak 7 Eylül Spor Kulübü Başkanı Mustafa Algın
“Saruhanlı ’da 9 amatör 1 bal ligi takımı olmak üzere toplam 10 takım var. Merkez, Hacırahmanlı, İshakçelebi, Mütevelli, Koldere, Halitpaşa olmak üzere toplam 6 saha var. Merkez, Hacırahmanlı, Halitpaşa futbol sahaları suni çim olacak diye aylardır kaderlerine terk edilmiş durumda.
Geriye 3 saha ve 10 takım kalıyor. Bu takımlarımız, genç takımları da sayarsak antremanlarını ve maçlarını nerede yapacaklar merak ediyorum. Bu konuda acil bir çözüm bekliyoruz. ”açıklamasını yaptı.

Halitpaşspor Kulübü  genel kaptanı Engin Dereli de” Sahamızın sentetik yapılacağı söylendi.  Bunun yanında Halitpaşaspor’ un maçlarını ve antrenmanlarını yaptığı futbol sahasının Maski tarafından suyunun kapanması sonucu sulanamayan sahanın durumu çok kötü olduğundan Halitpaşaspor futbol takımını zor günler bekliyor. Halitpaşaspor’un yeni sezonda hangi sahada antrenman ve maçlarını oynayacağı şu an için bir muamma gözüküyor. ”açıklamasını yaptı. 
Bu haber 869 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum