ÜZÜM DOLANDIRICILARI SALİHLİ'DE YAKALANDI

Manisa'nın Salihli İlçesi Yenipazar ve Taytan  Mahalleri’nde EFT ile üzümlerin parasını yatırdıklarını beyan ederek, kuru üzümleri alıp müştekilerin yanlarından ayrıldıktan sonra ise EFT işlemlerini iptal etmek suretiyle müştekileri dolandırdılar.

 ÜZÜM DOLANDIRICILARI SALİHLİ'DE YAKALANDI
22 Eylül 2021 - 17:00
Manisa'nın Salihli İlçesi Yenipazar ve Taytan  Mahalleri’nde dün saat 20.00 sıralarında H.H.K. ve F.Ü. isimli şüpheliler, vatandaşlara kendilerini tüccar olarak tanıtıp toplamda (64.000) Kg kuru üzümü (768.000) TL'ye peşin paraya satın almak için anlaştı.

Şüpheliler mesai saati sonrası EFT ile üzümlerin parasını yatırdıklarını beyan ederek, kuru üzümleri alıp müştekilerin yanlarından ayrıldıktan sonra ise EFT işlemlerini iptal etmek suretiyle müştekileri dolandıdılar. Şüphelilerden F.Ü. ile birlikte yanlarında işçi olarak çalışan P.P. ve H.O. isimli şahıslar (3260) kg kuru üzüm dolu 45 S 6958 plakalı kamyonet ile beraber yakalandı.
Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı doğrultusunda müşteki B.K.’ya üzüm teslim edilmiş olup,işçi olarak çalışan P.P. ve H.A. isimli şahıslar ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakıldılar. Diğer  şüpheli F.Ü. gözaltına alınarak bugün mevcutlu olarak Başsavcılığı'nda hazır edilecek. Şüpheli H.H.K. isimli şahsı yakalama çalışmaları ise devam ediyor.


 
Bu haber 1353 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum