NACİ ŞENSOY"BÖYLE BİTMEMELİYDİ"

Manisa FK eski Teknik Direktörü Naci Şensoy düzenlediği basın toplantısında "Sonuçta şartsız koşulsuz imza attım, paraya hiç konuşmadım ama maalesef bu böyle bitmemeliydi. Uluslar arası deneyim, başarılarım nedeniyle bu şekilde ayrılmamam lazımdı. Çok üzücü bir olay, aynı zamanda da kulübe çok büyük bir darbedir. Hem modernizmden bahsedeceksiniz hem Avrupa’daki oluşumlardan bahsedeceksiniz, ama yaptığınız iş amatörce bir yaklaşım. En büyük çelişki burada. "dedi.

NACİ ŞENSOY"BÖYLE BİTMEMELİYDİ"
18 Ekim 2021 - 17:18


Yeni  göreve getirilen ve Adanaspor yenilgisinin hemen ardından sürpriz bir şekilde görevine son verilen Manisa FK eski Teknik Direktörü Naci Şensoy düzenlediği basın toplantısında zehirzemberek açıklamalarda bulundu.

Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan, Teknik Direktör Şensoy ve Sportif Direktörü Serkan İşyapan’ın görevine son vermesinin ardından Sucuat ekibinden Ufuk Dündar ile Abdül Kadir Kükrek’in görevini sonlandırdı.


6 haftadır galibiyet yüzü görmeyen Manisa FK’nın teknik kadrosunda sil baştana gidildi. Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan’ın Adanaspor yenilgisinin hemen ardından tek taraflı olarak görevine son verdiği eski Teknik Direktör Naci Şensoy, açıklamalarda bulundu. Şensoy,  “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile sürekli bir temas içindeydik. İstanbul’da kendisi ve kulüp başkanıyla bir araya geldik ve anlaştık. Manisa futbol severleri size küskün. Manisa FK’yı sevmiyorlar.Bunun da nedenlerini araştıracağım. Farklı bir misyonla geldik. Şehirde bir tur attık. İsminde Manisa olduğu için sahip çıkmalıyız. Bu misyonu yüklenirken aynı zamanda 5 maç üst üste yenilmiş bir takımla işim vardı. Belki de kulübe bir teknik direktör değil bir psikolog gerekiyordu belki de psikiyatri gerekiyordu. O kadar aşağı seviyeye inmişlerdi ki mental olarak. Ona rağmen anlaştık. Her şey güzel gidiyordu. Çalışmalarımıza başladık. Maça çıktık. En son Eyüpspor ile oynanan maçtaki kadrosunun aşağı yukarı aynısı ile sahaya çıktık. Bir iki dokunuş ve ofansif bir kadro. Maç 3-0 bitti.

ÇELİŞKİLER VAR

Şensoy" Maçtan sonra başkanla yaptığımız konuşmalarda çelişkilerin olduğunu gördük. mümkün değil ben böyle çalışmam dedim.Onlarda kendi argümanlarını ortaya koyuyorlar.Sonuçta şartsız koşulsuz imza attım, paraya hiç konuşmadım ama maalesef bu böyle bitmemeliydi. Uluslar arası deneyim, başarılarım nedeniyle bu şekilde ayrılmamam lazımdı."dedi


ÇOK ÜZÜCÜ,KULÜBE DARBEDİR
Şensoy sözlerine şöyle devam etti:
"​​​​​​​ Çok üzücü bir olay, aynı zamanda da kulübe çok büyük bir darbedir. Hem modernizmden bahsedeceksiniz hem Avrupa’daki oluşumlardan bahsedeceksiniz ama yaptığınız iş amatörce bir yaklaşım.En büyük çelişki burada. Direk 11’de oynayan 5 oyuncuyu kadro dışı bırakırsanız mantık şunu der hocaya dokunma yeni gelmiş. Eğer hocayı gönderirseniz futbolculara ceza vermeyeceksiniz. Kardı dışı bırakılan futbolculara yönelik önceden bir önyargı var. Bu olay kötü bir sonuca denk geldi. Alınan kararlarda çok çelişki görüyorum. Her iki tarafa da hayırlı olsun. Böyle bir karar alındığı için iki kat daha üzgünüm” diye konuştu. 

 


Bu haber 962 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum