MÜFTÜ SOYKÖK'TEN MESİR DERNEĞİNE ZİYARET

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık’ı ziyaret etti.

MÜFTÜ SOYKÖK'TEN MESİR DERNEĞİNE ZİYARET
13 Ocak 2022 - 00:12


Ziyarette ikili pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan mesir festivalinin tekrar yapılacağı günleri beklediklerini kaydederek güzel bir sohbet gerçekleştirdi.
Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği’nin her yıl gerçekleştirdiği Mesir Festivali sayesinde Manisa’nın kültürünü, tanıtımına katkı sağladığını ifade ederek, “Bütün dünyayı olumsuz etkileyen pandemi nedeniyle mesir festivalimizi 2 yıldır yapamıyoruz. Pandemiden kurtulup Sultan Cami ve kubbelerinden yeniden tonlarca mesir macunu saçılmasını temenni ediyoruz. Ufuk Tanık başkanımızın nezdinde derneğimize sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Tanık, nazik ziyaretleri için Müftü Soykök’e teşekkür etti. 5 asra yakındır Manisa’da Mesir Macun Festivalinin yapıldığını ancak son 2 yıldır pandemi nedeniyle iptal edildiğini vurgulayan Tanık, “Dernek olarak Mesir Festivaline destek vererek Manisa’mızın kültürel değerlerinden biri olan mesir macunun tanıtılmasına katkı sunuyoruz. Festivalimizi yeniden yapmak istiyoruz” dedi.
 
Bu haber 861 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum