MİNİK CEMRE KALP NAKLİ OLMAYI BEKLİYOR

  Manisa Gördesliler Dernek Başkanı Uğur Çağlayan  organ bağışına dikkat çekti. Başkan Çağlayan “Beyin ölümü gerçekleşmiş kişilerden organ bağış oranı artırılmalı. Bu konuda bilinç çok önemli. Toplumda farkındalık yaratma adına herkese sorumluluk düşüyor”  şeklinde konuştu.

MİNİK CEMRE KALP NAKLİ OLMAYI BEKLİYOR
24 Eylül 2021 - 11:18 - Güncelleme: 24 Eylül 2021 - 11:21

Manisa Gördesliler Dernek Başkanı Uğur Çağlayan    Manisa Gördesliler Dernek üyesi  Yunus Yılmaz’ın 13 yaşındaki kızı   Cemre Yılmaz’ın  kalp yetmezliği rahatsızlığı  nedeniyle yapay kalp destek cihazı takıldığını ve  kalp nakli için sıra  beklediğini  söyledi.
İzmir Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’de tedavisi devam eden minik Cemre ve tüm organ nakli  bekleyen  hastalar  için Başkan Uğur Çağlayan organ bağışı çağrısında bulundu.  Manisa Gördesliler Dernek Başkanı Uğur Çağlayan  şöyle dedi;

“Manisa Gördesliler Dernek üyemiz Yunus Yılmaz’ın 13 yaşındaki kızı Cemre Yılmaz kalp yetmezliği rahatsızlığı  nedeniyle İzmir Ege Üniversitesi  Tıp Fakültesi Hastanesinde kalp nakli bekliyor.  Cemre  yapay kalp destek cihazı ile yaşamına devam ediyor. Minik Cemre için henüz uygun kalp bulunamadı. Toplum olarak organ bağışı konusunda  duyarlı olmamız gerekiyor. Beyin ölümü gerçekleşmiş kişilerden organ bağış oranı arttırmalıyız. Hasta olarak organ bağışı bekleyen  vatandaşlarımıza bağış yaparak sağlığına kavuşmalarını sağlamalıyız . Tüm dernek üyelerimizi ve vatandaşlarımızı organ bağışına davet ediyorum”  ifadelerini kullandı. 
Bu haber 1105 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum