MASKİ'den Mütevelli'deki Haksız Eleştirilere Yanıt

MASKİ Genel Müdürlüğü, bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli Mahallesinde yürütülen yatırımlar ile ilgili yapılan haksız eleştirilere yanıt verdi. Mahallede 21 milyon TL’lik bir yatırıma hayat verildiğini söyleyen MASKİ yetkilileri, aşırı yağışlarda bozulan yolların düzenli olarak bakım onarımının yapıldığını vurguladı.

MASKİ'den Mütevelli'deki Haksız Eleştirilere Yanıt
25 Mart 2021 - 17:09 - Güncelleme: 25 Mart 2021 - 18:22
 
 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde Saruhanlı’nın Mütevelli Mahallesinde devam eden çalışmalar ile ilgili haksız eleştirileri cevapsız bırakmadı. Kurumdan yapılan açıklamada, Mütevelli Mahallesinde ilk olarak 23 kilometrelik içme suyu hattı çalışması ile içme suyu deposu ve arıtma tesisi yatırımına hayat verildiği belirtildi. Kanalizasyon hattı imalatının ise yüzde 90 seviyesine geldiği Mütevelli’de kısa bir süre içerisinde 175 bin metrekare kilit parke taş döşeme işine de başlanacağı vurgulandı.
Çalışmalar esnasında yol düzenleme işleri yapılıyor


Mahallede yürütülen çalışma devam ederken aşırı yağışlarda bozulan yolların tesviyesinin düzenli bir şekilde yapıldığını belirten MASKİ yetkilileri, teknik olarak parke döşeme işinin hemen yapılamadığını belirtti. Altyapı çalışması yapılan yerlerde yolların kaçınılmaz olarak bozulduğu ifade edilen açıklamada, ekiplerin kısa süre içerisinde bakım onarım yaptığının altı çizildi.
Mahalle sakinlerinden Şali Turgut da, Büyükşehir Belediyesine yollarında yaptıkları düzenleme nedeniyle teşekkür etti.

Kaynak: Maski Basın
Bu haber 3309 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kadir YÜM
    5 ay önce
    Yapılan bir hizmet var ortada burda hemfikiriz tamam. Ama eksiklikler olduğu aşikar. Haksız eleştiri yapmıyoruz. Burada Mütevelli Halkı yaşıyor ve hakkını aramakta en doğal hakkı. Denildiği gibi yağmurdan sonra hiçbir düzeltme yapılmıyor. Bunun gerçek olduğunu yerinde gelip tespit ederseniz daha iyi anlarsınız. Yapımcı firma bu konuda yetersiz kalıyor. Mütevelli Halkı bu sorunla daha yakından ilgilenmenizi bekliyor...