MASKİ, 4 Bin 700 Kilometre Altyapı ile Kalıcı Çözümler Üretti

MASKİ Genel Müdürlüğü, 2014 yılından bu yana 4 bin 700 kilometre altyapı çalışması gerçekleştirerek il genelinde vatandaşların içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “İl genelinde altyapı hizmetlerimizden yararlanamayan hiçbir hemşerimiz kalmayacak” dedi

MASKİ, 4 Bin 700 Kilometre Altyapı ile Kalıcı Çözümler Üretti
29 Eylül 2021 - 00:09
.
 
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurulduğu günden itibaren hem ilçe merkezlerinde hem de kırsal mahallelerde yürüttüğü çalışmalarla vatandaşların altyapı ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Bu kapsamda 2014 yılından itibaren vatandaşların altyapı sorunlarını gidermek amacıyla 3 bin 300 kilometre içmesuyu, bin 275 kilometre kanalizasyon ve 125 kilometre de yağmursuyu hattı olmak üzere toplam 4 bin 700 kilometre altyapı döşeme çalışması tamamlandı. Yapılan çalışmalarla hanelere daha sağlıklı hatlardan içme suyu temini sağlanırken, çevre kirliliği ve taşkınlara karşı da kalıcı önlemler alınmış oldu.
 
Tüm mahalleler sağlıklı altyapıya kavuşacak


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanabilir bir Manisa bırakmak için altyapı yatırımlarına büyük önem verdiklerini vurguladı. Başkan Ergün, “2014 yılında Manisa’nın Büyükşehir Belediyesi olmasıyla kurulan MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde bu güne kadar 3 bin 300 kilometre içmesuyu, bin 275 kilometre kanalizasyon ve 125 kilometre de yağmursuyu hattı olmak üzere toplamda 4 bin 700 kilometre altyapı döşeme çalışması gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımıza daha temiz hatlardan içme suyu ulaştırırken çevre kirliliği ve taşkınların büyük ölçüde önüne geçtik. Her ilçemizde faaliyete geçirdiğimiz MASKİ ilçe şefliklerimiz ve şantiye alanlarımız ile altyapılarda yaşanan sorunlara mesai mefhumu gözetmeksizin hızlı bir şekilde müdahalelerde bulunuyoruz. İlimiz genelinde 2020 yılında 26 mahallede başladığımız altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhalesine çıktığımız ve itiraz sürecinin ardından 76 kilometre içmesuyu ve 75 kilometre kanalizasyon hattı çalışmalarına başlanacak olan 17 mahallemiz ile altyapı yatırımlarımız devam ediyor. İhtiyaç sıralamalarına göre tüm mahallelerimizi sağlıklı altyapıya kavuşturacağız. Üretken belediyecilik anlayışımızla her zaman dediğimiz gibi ‘Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için’ hizmetlerimizi sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.
Bu haber 749 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum