MANİSALI 7 BADMİNTONCU MİLLİ TAKIMDA

Türkiye Badminton Federasyonu olimpiyat hazırlık merkezinde 15 yaş altı milli takım seçmesine katılan  Manisalı 7 sporcu milli takıma seçildi.

MANİSALI 7 BADMİNTONCU MİLLİ TAKIMDA
17 Temmuz 2021 - 00:00 - Güncelleme: 17 Temmuz 2021 - 00:15


Manisa’yı   Yunusemre Belediyespor,Manisa Büyükşehir Belediyespor   ve Saruhanlı Belediyespor’dan  11 sporcunun temsil ettiği seçmelerde 7 sporcu milli takıma girme başarısı gösterdi.

 Ankara’da  12- 16 Temmuz 2021 tarihlerinde  Türkiye Badminton Federasyonu olimpiyat hazırlık merkezinde 15 yaş altı milli takım seçmesinde  Yunusemre Belediyesporlu  Gökay Göl tek erkekler kategorisinde 5.,  çift erkekler  kategorisinde Türkiye 1. olarak ,Yunusemre Belediyesporlu Yiğit Mercan’da ilk 8 e girerek milli takıma seçilme başarısı gösterdiler.Saruhanlı Belediyesporlu Ece Uzun Karışık çiftlerde Türkiye 4.,Vildan Kübra Aybar çift Kızlarda Türkiye 6.oldu ve milli takıma girdi.
Sporcular U15 Turkey Open’da ülkemizi temsil edecek. Ece Uzun ise U 17 Turkey Open’da   2.Kez Ülkemizi temsil edecek.

Ana tablodan yarışan Manisa Büyükşehir Beledieysporlu Burak Sağlam ,Elif Kayılap  ve İsmail Samet Bülbül ile toplam 7 Manisalı badmintoncu milli takıma girmiş oldu. 
Manisa badminton il temsilcisi Ali Haydar Aras,” Manisa olarak badmintona verdiğimiz emeklerin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Millî takıma seçilen sporcularımızı, ailelerini ve çok büyük emeği geçen antrenörlerimizi  tebrik ederim. Bunun yanında bizlere  her türlü desteği veren Yunusemre, Saruhanlı  Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğüne  de çok teşekkür ederim. “dedi.

Muharrem KAZER
 


Bu haber 1391 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum