MANİSA SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ

Manisa’da’ Süslü kadınlar bisiklet turu’  geniş katılım ile 4.ncü kez düzenlendi.

MANİSA SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ
20 Eylül 2021 - 00:05Manisa’da 4’üncüsü düzenlenen ’Süslü kadınlar bisiklet turu’ etkinliği kapsamında bisikletlerini süsleyen Manisalı kadınlar Şehzadeler ilçesindeki Cumhuriyet Meydanından Yunusemre ilçesindeki Atatürk Kentpark’a kadar kendileri için trafiğe kapatılan caddelerde Manisa turu attı.
Bisiklet turunda hem kadınlar hem de bisikletleri, süsleriyle dikkat çekerken, bazı katılımcılar kendi yaptıkları tasarımlarla bisiklet turuna ailece katıldı.Süslü kadınlar bisiklet turu gönüllü organizatörü beden eğitimi öğretmeni Özlem Şahin, "Bu turu Manisa’mızda 4’üncü kez yaptık. Pandemi döneminde de kendi mahallelerimizde yapmıştık. Bu sene 4’üncüsünü gerçekleştiriyoruz. Herkese kazasız belasız güzel turlar diliyorum. Etkinliğimiz bir farkındalık etkinliği. Büyükşehir Belediyesinden bisiklet altyapısı talep etmek amacımız. O yüzden dikkat çekmek için süslendik sadece herkese başarılar diliyorum" dedi.
Cumhuriyet Meydanında Özlem Şahin’in yaptığı açıklamanın ardından çoğu kadın yaklaşık 200 bisikletli Şehzadeler ilçesinden Yunusemre ilçesindeki Atatürk Kentpark’a kadar belirlenen güzergahta pedal çevirdi. Caddelerde rengarenk bisikletlileri gören Manisalılar da telefonlarına sarılarak o anları cep telefonlarıyla ölümsüzleştirdi.

 
Bu haber 1337 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum