MANİSA GOALBALLİ HEDEF BÜYÜTTÜ

Manisa goalballde Türkiye şampiyonluğundan sonra hedefini milli takım ve Avrupa  Şampiyonası olarak belirledi.

MANİSA GOALBALLİ HEDEF BÜYÜTTÜ
30 Eylül 2021 - 20:30

 Goalball antrenörü Oğuzhan Pilça Goalballin Manisa’da gelişiminin hızla devam ettiğini ifade ederek önemli açıklamalarda bulundu.
Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğünde antrenör olarak görev yapan Oğuzhan Pilça, Manisa için çalışmaya ve Manisa sporuna hizmet etmeye devam ettiklerini ifade ederek,
“Manisa’da goalballde 3 kulüp ile kız ve erkeklerde ile 5 kategoride mücadele ediyoruz.  3 erkek, 2 bayan takımımız bulunmakta. Bu takımlarımız ile 1,2,3 ve 4.ligde yaş gruplarına göre mücadele ediyoruz. Son olarak Afyon’da gençler turnuvasına katıldık. Afyon’da  Goalball federasyon kupası maçlarında Manisa Görme Engelliler Spor Kulübü (MGÖESK)büyük başarı elde ederek erkeklerde şampiyon, kızlarda ikinci  olduk. Bu başarı bize çok mutluluk verdi ve hedeflerimizi büyütmemizi sağladı.” dedi.


YENİ HEDEF MİLLİ TAKIM VE AVRUPA ŞAMPİYONASI

Antrenör Pilça, Manisa’nın goalballde Türkiye Şampiyonluğundan sonra hazırlıklarına ara vermeden 75.Yıl Gençlik ve Spor Merkezinde haftada 3 idman devam ettiğini ifade ederek, “ Çalışmalarımız birebir ve takım çalışmaları ile devam ediyor. Manisa olarak hedefimiz Kasım ayında Samsun’da Avrupa Şampiyonasına en fazla sayıda milli takıma sporcu yollamak. ”açıklamasını yaptı.
Goalballin takım sporlarında Türkiye’nin en başarılı branş olduğunu son iki olimpiyatta kız milli takımımızın şampiyon olduğunu ve bunun çalışma azimlerini daha da arttırdığını ifade eden Pilça” Goalballi takip etmeleri ve engelli sporcularımıza destek vermelerini Manisa’dan ve tüm Türkiye’den rica ediyoruz.” Dedi.
Pilça  Manisa olarak her  turnuvada şampiyonlukta iddialı olduklarını ifade ederek, “Bizlere her türlü desteği veren Manisa Gençlik Ve Spor Müdürümüz Yunus Öztürk’e, Yunusemre Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e  ve bizim çalışmalarımız duyurmada etkili olan Manisa Meydan Gazetesi’ne çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
 


Özel Haber: Muharrem Kazer

 
Bu haber 1501 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Oğuzhan pilça
    3 ay önce
    Yeni Gün Gazetesine ve Spor Muhabiri Muharrem Kazer’e Amatör Spora verdikleri destek için teşekkür ediyorum