Manisa Fk Yeni yönetim kurulu açıklandı

Manisa Futbol Kulübün’de yeni yönetim kurulumuz gerçekleşen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Manisa Fk Yeni yönetim kurulu açıklandı
02 Eylül 2021 - 15:57TFF 1. Lig’de mücadele eden Manisa Futbol Kulübün’de yeni yönetim kurulumuz kamuoyuna tanıtıldı. Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıda Başkanımız Mevlüt Aktan ve yeni yönetimimiz basının karşısına çıktı. Toplantıda konuşan Başkan Mevlüt Aktan, “Bilindiği gibi Manisa Futbol Kulübü, Manisa Büyükşehir Belediyespor olarak faaliyetine devam ediyordu. Yaklaşık 3 yıl önce kulübümüzü şirketleştirdik. Geldiğimiz noktada Manisa Futbol Kulübü olarak ilk kez kapsamlı bir yönetim kurulu oluşturduk. Manisa’daki sivil toplum kuruluşlarından, spor kamuoyunundan bu konuda destek istedik.


Manisa Futbol Kulübü’nü, Manisa ismini Türkiye’de daha yukarı nasıl taşıyabiliriz diye görüş alışverişinde bulunduk. Sonrasında yeni bir yönetim kurulu oluşturma konusunda adım attık. Arkadaşlarımızla Manisa Futbol Kulübü’ne Manisa’mıza katkı sağlamak için birleştik ve önümüzdeki dönemde hayal ettiğimiz noktaya ulaşma konusunda yeni yönetimimizle birlikte çalışmalarımıza başlayacağız” ifadelerini kullandı.


“Bu kulübün olmazsa olmazı devamlılık ve istikrar”
Manisa Futbol Kulübü’nün olduğu her ligde hedefi olacağının altını çizen Başkan Mevlüt Aktan, “Manisa Futbol Kulübü belli bir yere geldi ve iyi de gidiyor, iyi gitmeye de devam edecek. Biz her zaman şunu söylüyoruz; bu kulübün olmazsa olmazı devamlılık ve istikrar. Biz bunu yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Bu kulüp büyüyecek, biz sabırlı olacağız, ne yaptığımızı bileceğiz. Her şeyden önce bunun bir spor olduğunun da bilincindeyiz. Her türlü sonuçların olduğunu, acele etmememiz gerektiğini, dikenli yolların olduğunu çok iyi biliyoruz ve bunun farkındayız. Artık yeni dönemde Manisamız, yeni yönetimimiz, herkes taşın altına elini sokarak Manisa Futbol Kulübü’nü hayal ettiğimiz yere taşıyacaktır. Sadece A takım değil, altyapısıyla, tesisleriyle, altı dolu bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün de tesisleşme konusunda çok önemli projelere imza atıyor. Kendisine bu konuda çok teşekkür ediyorum.  Manisamızın gençlerini yetiştirerek inşallah ileride bu formayı giymelerini görmek istiyoruz. En büyük hayalimiz bu. Bununla ilgili iyi çalışmalarımız var ve altyapıdan gençlerimiz geliyor, gelmeye de devam edecek. Bu gençlerimiz zaman içerisinde Manisa Futbol Kulübü’nde forma giyecektir. Altyapıda ve futbol okullarımızda yaklaşık bin 500 sporcumuza futbol eğitimi veriyoruz. Özellikle teknolojinin gelişmesi ve sonrasında pandemi nedeniyle sosyalleşmeden uzak kalan çocuklarımızın sosyalleşmesi ve kişisel gelişimleri için sporun çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu açıdan altyapıda yaptığımız çalışmalar ileride daha büyük ses getirecektir” dedi.

Yeni yönetime başarı dileklerini ileten Başkan Aktan, “Yeni yönetimimiz, Manisamıza, Manisa Futbol Kulübümüze, Türk futboluna ve tüm spor camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Bizim bir hedefimiz, bir hayalimiz var. Hep beraber inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Yeni yönetimimizde çok değerli arkadaşlarımız, sevdiğimiz dostlarımız var. Emin olun, Manisa Futbol Kulübü’nü hedeflediğimiz noktaya birlikte uyum içerisinde taşıyacağız. Tabi bunların hepsi sabırla olacak şeyler. TFF 1. Lig’e iyi başladık, iyi gidiyoruz ama sabırlı olmamız lazım. Bu sezon olmayabilir ama biz olması için her şeyimizi ortaya koyacağız. Olmasa da bu kulüp yoluna devam edecek, aynı şekilde hayalleri olacak ve bulunduğu her ligde de hedefleri olacak. Kat edilmesi gereken çok yol var, eksikliklerimiz de var farkındayız ama niyetimiz iyi. Toplantımıza katılan basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum ve yeni yönetimimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


“Tüm Manisalıları, futbolseverleri maçlarımıza davet ediyoruz”
Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Mevlüt Aktan, “Bu kulüp Manisa’nın kulübü. Manisa Futbol Kulübü’nün Türk futbolunda iyi bir imajı ve iyi bir marka değeri var. Şehirle bütünleşme açısından pandemi bizim için büyük bir engel oldu. Yeni süreçte Manisa ile bütünleşme noktasında önemli adımlar atacağız. Maçlarımızın Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynanması için de çok çalışıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Manisa 19 Mayıs Stadı için geniş kapsamlı bir bakım ve onarım çalışması yapacak. Projesi hazırlandı ve en kısa sürede ihaleye çıkılacak.

İkinci yarının belli bir bölümünü Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynamayı planlıyoruz. Bu süreçte Akhisar’da oynuyoruz. O da Manisamızın güzel bir ilçesi. Bizi çok iyi karşıladılar, Belediye Başkanımız Besim Dutlulu’ya da teşekkür ediyorum. Akhisar’daki her karşılaşmamız için otobüs organizasyonu yapıyoruz. Tüm Manisalıları, futbolseverleri maçlarımıza davet ediyoruz” dedi.Manisa Futbol Kulübü Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor;

Mevlüt AKTAN                   (Başkan)
Engin ANLI                        (Başkan Vekili)
Hüseyin HASACAR              (Yönetim Kurulu Üyesi)
Ali UÇAK                            (Yönetim Kurulu Üyesi)
Kadir Murat ÇAM                (Yönetim Kurulu Üyesi)
Özcan NALBANTLAR           (Yönetim Kurulu Üyesi)
Kürşat AYDIN                    (Yönetim Kurulu Üyesi)
Ahmet KARADAĞ                (Yönetim Kurulu Üyesi)
Ali Zafer İKSİR                   (Yönetim Kurulu Üyesi)
Tanju BALATLI                   (Yönetim Kurulu Üyesi)
Erdem ÖZKAN                   (Yönetim Kurulu Üyesi)
Akın Sadettin GEZGİN                (Yönetim Kurulu Üyesi)
Seyit Ali ÖZMEN                         (Yönetim Kurulu Üyesi)
Ali ARSLAN                        (Yönetim Kurulu Üyesi)
Murat TAŞKIRAN                       (Yönetim Kurulu Üyesi)
 
Bu haber 1367 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum