MANİSA'DA İLK DEFA ÖZEL ÖĞRENCİLERE  YOGA  DERSİ VERİLDİ

Yunusemre Belediyesi Muradiye Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören özel öğrencilere  Manisa Büyükşehir Belediyesi Yoga Eğitmeni  Sakine Çınar tarafında Yoga eğitimi veriliyor.

MANİSA'DA İLK DEFA ÖZEL ÖĞRENCİLERE  YOGA  DERSİ VERİLDİ
13 Ocak 2022 - 09:51


Yunusemre Belediyesi Muradiye Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören özel öğrencilerine   Yunusemre Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından spor ve el sanatları kursları veriliyor.  Son olarak özel öğrencilere Manisa’da ilk defa  Manisa Büyükşehir Belediyesi Yoga Eğitmeni  Sakine Çınar tarafında Yoga eğitimi verilmeye başlandı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Yoga Eğitmeni  Sakine Çınar yaptığı açıklamada “Talep üzerine ilk defa engelliler ile yoga yapaya başladım. Hedefimiz özel öğrenciler nefes farkındalığı ve beden farkındalığını  kazandırmak. Ben bunu  özel  öğrencilerimize kazandırdığımızı ve biraz daha ilerlediğimizi düşünüyorum. Engelli çocuklarımıza emek verildiğinde  nerelere gelindiğini ben gördüm. Manevi olarak özel öğrencilerimize bir şeyler yapmak beni mutlu etti”  dedi.
Öğrenci velisi   Eda  İplikçi ise ” Öğrencim Aleyna  İplikçi yoga dersini aldıktan sonra burnundan nefes alıp ağzından vermeyi öğrendi. Hareketleri daha yumuşak bir şekilde yapmayı öğrendi” şeklinde konuştu.


 
Yunusemre Belediyesi Muradiye Engelsiz Yaşam Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Saadet Şeranoğlu ise ” Engelli öğrencilerimize her zaman farklı etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Yoga da bunun bir parçası oldu. Yola çıkarken çocuklarımıza ne kazandırır diye düşünürken ilerki haftalarda çocuklarımızın nefes konusunda rahatlamış olarak eve gelmeye başladığını gözlemledik.  Bizim amacımız engelliler ile ilgili her gün farklı alana el atmaktı. Biz yine Manisa’da bir ilke imza attık. Yoga dersini  engelli öğrencilerimize vererek Manisa’da ilki gerçekleştirdik. Yoga engelli çocuklarımıza çok güzel dokundu.  Yoga eğitimi çocuklarımıza ve ailelerimize güzel yönüyle yansıdı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yoga Eğitmeni  Sakine Çınar’a, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz’a ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’ye teşekkür ederim” dedi.


 
Bu haber 1068 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum