Manisa Büyükşehir E-İmza Uygulamasına Geçti

Bu projeyle, Türkiye’de Meclis Kararlarını elektronik ortamda e-imza ile imzalayan sayılı Büyükşehir Belediyeleri arasında yer almayı başaran Manisa Büyükşehir Belediyesi, ıslak imzayı ortadan kaldırdı; kâğıt tüketimini sınırlandırarak zaman ve maddi konular olmak üzere birçok kalemde ciddi tasarruflar sağladı.

Manisa Büyükşehir E-İmza Uygulamasına Geçti
29 Aralık 2021 - 19:29
Bilişim teknolojilerini yakından takip eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, “Meclis Kararlarının” elektronik ortamda imzalanması ve e-devlet üzerinden yayımlanması projesini hayata geçirdi. Bu projeyle, Türkiye’de Meclis Kararlarını elektronik ortamda e-imza ile imzalayan sayılı Büyükşehir Belediyeleri arasında yer almayı başaran Manisa Büyükşehir Belediyesi, ıslak imzayı ortadan kaldırdı; kâğıt tüketimini sınırlandırarak zaman ve maddi konular olmak üzere birçok kalemde ciddi tasarruflar sağladı.
 
Proje ve hizmetlerinde teknolojik yenilikleri etkin bir şekilde kullanan Manisa Büyükşehir Belediyesi bir yeniliğe daha imza attı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, “Meclis Kararlarının” elektronik ortamda imzalanması ve e-devlet üzerinden yayımlanması projesini hayata geçirdi. Bu çalışmasıyla Türkiye’de Meclis Kararlarını elektronik ortamda e-imza ile imzalayan sayılı Büyükşehir Belediyeleri arasında olmayı başaran Büyükşehir Belediyesi, işleyişi de hızlandırdı.  E-imza ile kağıt israfının da ortadan kalktığına dikkat çeken Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Sibel Alkın, “Meclis ve Encümen kararlarımızın elektronik ortamda e-imza ile imzalanması için meclis ve encümen üyelerimize elektronik imzalarımız temin edildi. Meclis kararlarımız Aralık ayı itibari ile elektronik imzalanmış olup encümen kararlarımızın da elektronik ortamda imzalanma çalışmalarının ve meclis kararlarımızın e-devlet entegrasyonunun sağlanmasının Ocak ayı içinde devreye alınması planlanmaktadır” dedi.
Bu haber 1478 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum