Manisa BBSK Flaması, Gelincik Ana Zirvesinde Dalgalandı

Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık takımı sporcuları, Ekim ayı faaliyet programı kapsamında Isparta il sınırlarında bulunan Barla Dağı’nın 2798 metre yüksekliğindeki Gelincik Ana Zirvesi’ne tırmandılar. Başarılı bir tırmanış gerçekleştiren sporcular, Manisa BBSK flamasını Gelincik Ana Zirvesinde dalgalandırdılar.

Manisa BBSK Flaması, Gelincik Ana Zirvesinde Dalgalandı
18 Ekim 2021 - 17:01

 
Manisa BBSK Dağcılık takımı, Isparta Barla Dağı tırmanışı için iki günlük kamp programı düzenledi. 16 Ekim 2021 saat 15.00’de 1750 metre yüksekliğindeki kamp alanına ulaşan sporcularımız, 17 Ekim 2021 saat 06.00’da yürüyüşe başladı. 4 saatlik bir tırmanışın ardından saat 10.00 itibari ile 2798 metre yüksekliğindeki Gelincik Ana Zirvesine ulaşan sporcularımız, bir saat zirvede kaldılar. Manisa BBSK flamasını Gelincik Ana Zirvesinde dalgalandıran dağcılar, saat 13.50’de kamp alanına ulaşarak tırmanışı sonlandırdılar.
Faaliyet hakkında bilgi veren Dağcılık Antrenörü Cengiz Erdener, “Gelincik Ana Zirvesi, dağcılar tarafından her yıl faaliyet programına alınan bir zirve. Ekim ayının ikinci yarısında biz de burada başarılı bir tırmanış gerçekleştirdik. Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık takımı olarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu. 
Bu haber 817 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum