Lalebaş "Meclis Acil Toplanıp, Kızılderili Soykırımı'nı tanımalı"

Yeniden Refah Partisi Manisa İl Başkanı Hakan Lalebaş, Meclis'in Acil Toplanıp Kızılderili Soykırımı’nı tanıma çağrısında bulundu.

Lalebaş "Meclis Acil Toplanıp, Kızılderili Soykırımı'nı tanımalı"
26 Nisan 2021 - 16:55

Yeniden Refah Partisi Manisa İl Başkanı Hakan Lalebaş, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesaja tepki göstererek, "TBMM'nin acilen olağanüstü gündemle toplanarak insanlık tarihinin en büyük soykırımlarından bir tanesi olarak kabul edilen 'Kızılderili Soykırımı'nı tanıma kararını alması, 83 milyonun haklı beklentisidir" dedi.

Hakan Lalebaş yaptığı yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajındaki  ‘soykırım' ifadesine tepki gösterdi. Lalebaş Biden'ın daha seçim kampanyası sırasında, Türkiye'ye karşı düşmanca bir politika izleyeceğini ortaya koyduğunu belirterek şunları söyledi: "Joe Biden'ın, 'Ermeni Soykırımı' ifadesini kullanmadan önce 23 Nisan Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığı telefon görüşmesinde 24 Nisan'da 'Ermeni Soykırımı' ifadesini kullanacağını açıkça ifade etmesi ve Biden'ın bu tavrının haberleştirilerek The Guardian, The Wall Street Journal, CNN gibi ana akım medyaya bilinçli olarak sızdırılması, sözde 'stratejik ortak' ve son dönemlerde de 'model ortak' olarak bellediğimiz ABD Yönetimi'nin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. ABD Başkanı Joe Biden'ın akıl ve vicdan sahibi hiçbir insan için karşılığı olmayan, sözde 'Ermeni Soykırımı' ifadesi ve artık bardağı taşıran bu düşmanca yaklaşımı karşısında, hükümetin olayı her zamanki gibi cılız kınama mesajlarıyla geçiştirme yerine, gerekli somut karşı adımları atması artık kaçınılmazdır. Bu noktada Merhum Erbakan Hocamız'ın meşhur ifadesini de yetkililere hatırlatmakta fayda görüyoruz; Bu Amerika laftan değil, müeyyideden anlar."
'MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANMALI'


Lalebaş Meclis'e de olağanüstü toplanıp Kızılderili Soykırımı’nı tanıma çağrısında bulanarak, "ABD Temsilciler Meclisi ve Senatosu'nun, 1915'ten 1923'e kadar yaşanan olaylarla ilgili olarak sözde 'Ermeni Soykırımı' karar tasarısını 2019'da kabul etmiş olmasından hareketle, TBMM'nin acilen olağanüstü gündemle toplanarak insanlık tarihinin en büyük soykırımlarından bir tanesi olarak kabul edilen 'Kızılderili Soykırımı'nı tanıma kararını alması 83 milyonun haklı beklentisidir" ifadesini kullandı.
Bu haber 2793 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ferdi uslu
    8 ay önce
    Hakan bey'İ Yeniden Refah'ı destekliyorum ,çünkü bu tavizler devam ederse tepki gelmezse bize karşı söylemleri devam edecektir