"KIZ ÇOCUKLARIMIZ JUDO BRANŞINI SEÇSİN"

Yunuverme Belediyespor Kulübü'nün 6 yaşındaki küçük lisanslı sporcusu olan Ezginame Coşkun’un anne ve babası kızlarının judo sporu yapmasından ve Yunusemre Belediyespor judo takımında  olmasından çok mutlu olduklarını  ve  kız çocuklarının  özellikle judo sporunu seçmelerini istediler.

"KIZ ÇOCUKLARIMIZ JUDO BRANŞINI SEÇSİN"
14 Ekim 2021 - 09:21 - Güncelleme: 14 Ekim 2021 - 10:17


Yunusemre Belediyespor judo  branşı yaz spor okullarından seçilen Ezginame Coşkun 6 yaşında lisanslanarak kulübün en küçük yaştaki lisanslı sporcusu olmuştu.
Minik, sevimli ve başarılı sporcunun  babası  Şükrü  Coşgun‘da çocuklarının judo branşını çok sevdiğini ve 5 aydır buraya severek geldiğini ifade ederek,
 “Çocuklarımızı spora verirken spor sayesinde kötü alışkanlıklardan uzak dursun, sporu sevsin, sağlıklı olsun ve hayatı boyunca spora bağlı yaşasın düşüncesindeydik. Fiziksel anlamda gelişti, güçlendi ve daha girişken oldu. Hakkını daha iyi savunan bir çocuk oldu. İyi ki judo branşına ve Yunusemre Belediyespor’a getirmişiz .Kızımız Ezginame  çok mutlu. Bizler de  hem antrenörlerimizden ve hem de ortamdan  çok memnunuz ve çok mutluyuz.”dediler


 

Anne Didem Coşgun da bir anne olarak kız çocuğu yetiştirmenin  çok zor olduğu bir dünyada  ifade ederek,
 
“ Özellikle kız çocuklarının kendini daha fazla koruması, savunması, özgüvenli bir şekilde isteklerini daha rahat dile getirmesini çok istemiştim. İyi ki judo branşını seçmiş. Bundan çok mutluyum. Kızım da çok istedi. 5 aydır pandemi koşullarında her türlü zorluklara rağmen sıcak aile ortamı olan Yunusemre Belediyespor judo idmanlarına ailece severek ve isteyerek geliyoruz. Burada ülke genelinde kendini kanıtlamış antrenörlerimizin desteği ile Ezginame’nin çok iyi yerlere geleceğini umut ediyoruz. İnşallah büyüdüğünde de milli takıma kadar yükselmesini temenni ediyoruz.
Judo güzel bir spor. Ailelerimize Yunusemre Belediyespor’un judo branşını  seçmelerini tavsiye ederiz.  Her çocuğun en azından spor dalına girsin isterim. Kız çocukları için de özellikle judo sporunu seçsinler deriz.”diyerk sözlerini tamamladı.


 
ÖZEL HABER
 
Bu haber 983 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum