İGC Akademi'den Manisalı Gazetecilere Eğitim

İGC Basın Akademisi’nin İlk Dersi Manisa’da Verildi

İGC Akademi'den Manisalı Gazetecilere Eğitim
20 Eylül 2021 - 13:02

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) iş birliği ile yürütülen 'Güçlü Gazeteci Özgür Medya Programı' kapsamında düzenlenen il eğitimlerinin ilki Manisa'da yapıldı.

Manisa ve ilçelerinde basın mesleği görevini sürdüren/yaşayan gazetecilere yönelik 4 ayrı başlıkta düzenlenen 1 günlük eğitim programı, 18 Eylül Cumartesi günü Anemon Manisa Otel’de gerçekleştirildi.  Eğitime Manisa basın temsilcileri ve Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Turgay Duyar, Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın ve Manisa Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği temsilcileri katıldı.
Güncel mesleki derslerin 4 ayrı başlıkta sunulduğu eğitimde Av. Birgül Değirmenci İfade özgürlüğü ve Gazetecilerin Hakları, Ahmet Buğra Tokmakoğlu Yeni Nesil Medya Yayıncılığı, Doç. Dr. Gökçen Başaran İnce Medyada Nefret Söylemi ve Ayrımcı Dille Mücadele ve Özgür Kurşun ise Mobil Araçlarla Görüntülü Habercilik konularında bilgi verdi. 
Bu haber 1373 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum