Hayvanları koruma gününde kedilere yem verdi

Manisalı minik öğrenci Kıvanç Akbaba hayvanları koruma gününde, sokak hayvanlarına  yem ve sosis vererek kutladı

 Hayvanları koruma gününde kedilere yem verdi
05 Ekim 2021 - 20:10


Manisa'nın Yunusemre ilçesi Mehmet Suphi Egemen İlkokul 1'inci sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Kıvanç Akbaba öğretmeninin vermiş olduğu 4 Ekim Hayvanları Koruma gününde, Annesi ile birlikte Tevfikiye mahallesi 3819 sokak üzerinde bulunan Merkez Efendi camisi bahçesinde bulunan sokak hayvanlarına  yem ve sosis vererek sokakta bulunan kedileri sevindirdi.Dünya genelinde maddi kazanç ve eğlence amacıyla hayvan hakları savunucularının itirazlarına rağmen bir çok hayvan gösterilerde kullanılıyor. Her yıl ekim ayında kutlanan Hayvanları Koruma Günü’nde hayvan haklarına dikkat çekilmeye çalışılıyor. Hayvan hakları savunucularının en çok tepki gösterdikleri konulardan biri de hayvanların sirk gösterilerinde kullanılmaları. Hayvanları Koruma Günü'nün anlam ve önemini en iyi şekilde ifade etmek isteyenler mesajlarını sosyal medyadan dile getirmeye çalışıyorlar.

1931 yılında Floransa’da toplanan bu kuruluş dünya üzerinde yok olma tehdidi altında bulunan hayvan türlerine dikkat çekmek üzere 4 Ekim’i Hayvanları Koruma Günü ilan etti. Dünya Hayvan Günü’nün misyonu, dünya çapında refah standartlarını iyileştirmek için hayvanların statüsünü yükseltmektir. Dünya Hayvanları Koruma Günü aynı zamanda dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için küresel bir güçtür. Dünya Hayvan Günü her ülkede birbirinden farklı şekillerde kutlanmakta,ve sokak hayvanları unutulmamaktadır.
Hayvan dostları ilk kez İngiltere’de 1822 yılında; hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını, daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği’ni kurdular. Ülkemizde Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu.Her yıl 4 Ekim hayvanları koruma günü olarak kutlanmaya devam ediliyor.

ÖZEL HABER:METİN DURMAZ


Bu haber 680 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum