Bugün, 17 Haziran 2024 Pazartesi

DEMİRCİ İRİŞLER MAHALLESİNDEKİ HANIMLARDAN AİLE EKONOMİSİNE KATKI

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı İrişler Mahallesinde ikamet eden hanımlar ürettiklerini pazarlamak için güçlerini birleştirdi.

BÖLGE 5.01.2024 15:47:00 2043 0
DEMİRCİ İRİŞLER MAHALLESİNDEKİ HANIMLARDAN AİLE EKONOMİSİNE KATKI

 

 

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı İrişler Mahallesinde ikamet eden hanımlar ürettiklerini pazarlamak için güçlerini birleştirdi. Mahallede oturan hanımların sözcülüğünü yapan Gıda Mühendisi Meltem Aka,” mahallemizde sınırlı sorumlu tarımsal kalkınma kooperatifimiz var. Kooperatif Başkanımız Mustafa Demir’e durumumuzu anlattık. Kadınlarımızın, ‘el emekleri değerlensin’ diye bizde kooperatifimizi kullanarak üretim yaptık. Mahalledeki her kadının elinden ne geliyorsa ürettik.” dedi.
 

Yeni bir kooperatif kurmaktansa ellerindeki hali hazır devam eden kooperatif ile işbirliği yaparak çalıştıklarını ifade eden Aka,”  yaklaşık 50 kadından kimi el işi, kimi yemek, kimi ise çiftçilik yaparak ürün elde etmeye başladık. Kadınlar ortaya koydukları bu ürünleri satarak aylık düzenli gelir getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
 

İrişler Mahallesi Muhtarı Sami Çelik de “Ekonomiye katkı sağlayan kadınlara her zaman destek oluyoruz. Burada da kadınlar bin bir emekle ürün elde etmişler biz de onların kooperatifimiz kanalıyla pazarlanmasını sağlamak için katkı veriyoruz. Kadınların üretip eve ekonomisine katkı sunması herkes için çok önemli. Kadınlara bu anlamda her zaman destek olacağız” dedi.

 


ADİL AKA


KURBAN BAYRAMI

MANİSA 1965 MASTERLER DERNEĞİ KURBANBAYRAM

Türk Eğitim Sen Manisa Şubesinden öldürülen okul müdürü İbrahim Oktugan için eylem

BAŞKAN DURBAY ANNELER GÜNÜ KUTLAMALARINA KATILDI

Manisalı Şair Aytekin Karapaça'ya Edebiyat Dalında Bir Ödül'de Kocaeli'den Geldi

MODİFİYE TUTKUNLARI ORTAKÖY’DE BULUŞTU

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Kulübü tarafından Adli Vakalar Sempozyumu gerçekleştirildi

MUHTARLARLA BULUŞAN BALABAN: ‘SORUNLARI ORTAK ÇÖZECEĞİZ’

  • Pazartesi 36.2 ° / 16.3 ° Güneşli
  • Salı 37.9 ° / 18.7 ° Güneşli
  • Çarşamba 38.1 ° / 18.9 ° Güneşli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.