ER MEYDANININ YİĞİTLERİ YUNTDAĞI'NDA BULUŞUYOR

Yunusemre Belediyesi Geleneksel 6. Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri başlıyor.

ER MEYDANININ YİĞİTLERİ YUNTDAĞI'NDA BULUŞUYOR
02 Ekim 2021 - 00:22

 

Organizasyon kapsamında yarın (2 Ekim Cumartesi) protokol üyelerinin katılımıyla kortej yürüyüşü düzenlenirken; 3 Ekim Pazar günü Ortaköy Er Meydanı’nda son Kırkpınar şampiyonu Ali Gürbüz başta olmak üzere İsmail Balaban, Recep Kara ve 64 başpehlivan ile birlikte yaklaşık 600 pehlivan kispet kuşanacak.

Ata sporumuz güreşe olan ilgiyi arttırmak amacıyla bu yıl 6.sı düzenlenen Geleneksel Yuntdağı  Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni gerçekleştiren Yunusemre Belediyesi, bu yıl da organizasyonu düzenlemeye hazırlanıyor. Türkiye’nin en önemli yağlı güreş organizasyonlarından biri olan Geleneksel 6. Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde son Kırkpınar şampiyonu Ali Gürbüz başta olmak üzere İsmail Balaban, Recep Kara ve 64 başpehlivan ile birlikte yaklaşık 600 pehlivan, 3 Ekim Pazar günü Ortaköy Er Meydanı’nda kispet kuşanacak. Organizasyon öncesi 2 Ekim Cumartesi günü saat 17.30’da Cumhuriyet Meydanı (Hükümet önünden) başlayarak kortej yürüyüşü düzenlenecek. Güzel bir organizasyon için tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, güreşseverleri 3 Ekim Pazar günü yapılacak Geleneksel Yuntdağı  Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne davet etti.

 

HAFIZ AHMET ŞEN GENÇLİK AKADEMİSİ’NİN AÇILIŞI YAPILACAK

 

Organizasyon öncesi 2 Ekim Cumartesi günü Yunus Emre Millet Çarşısı içerisinde yer alan Hafız Ahmet Şen Gençlik Akademisi ve Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi tarafından açılan Kitap Kahvem’in açılışı saat 16.30’da gerçekleştirilecek. 


 
Bu haber 802 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum