EĞRİGÖL ORMAN İŞLETME BİNASI YAPIMINA START VERİLDİ

Saruhanlı Halitpaşa Mahallesi yakınlarında bulunan eğrigöl ormanına Manisa Orman İşletme Müdürlüğü ve Saruhanlı Orman Şefliği tarafından orman işletme binası yapımına başlandı.

EĞRİGÖL ORMAN İŞLETME BİNASI YAPIMINA START VERİLDİ
11 Haziran 2017 - 17:56

Yaz aylarında orman yangınlarının çok fazla olması ve bu yangınların önüne daha hızlı bir şekilde geçebilmek amacıyla  Manisa Orman İşletme Müdürlüğü ve Saruhanlı Orman Şefliği tarafından Saruhanlı Halitpaşa Mahallesi yakınlarında bulunan eğrigöl ormanına, orman işletme binası yapılıyor. Şu anda halitpaşa mahallesinde bulunan saruhanlı orman şefliği ekipleri binanın tamamlanmasının ardından  eğrigöl orman işletme binasına geçecekler.

Orman yangınlarında daha hızlı hareket edip yangının geniş alanlara yayılmasını önlemek amacıyla ormanlık alanlarda hazırda bulunan ekiplere herhangi bir yangın durumunda hızlı refleks gösterebilmeleri için geniş ormanlık araziye daha yakın yere yeni bina yapılıyor. Yeni orman binasının yapımına çalışanlara destek olan Halitpaşa Mahalle Muhtarı Harun Karakayış, orman ekiplerinin şu anda mahallelerinde bulunduğunu, yapılan bu binanın bitirilmesinden sonra ekiplerin oraya taşınacağını belirtti. Geniş ormanlık alanın bulunduğunu söyleyen Karakayış, yeni orman binasının buraya yapılması çok güzel bir hizmet, çünkü yaz geldi ve havalar ısındı, bundan sonra yangın tehlikesi her an olabilir. Böyle durumda ekipler ormana yakın olmalı ki yangın büyümeden müdehale edilebilsin. Böyle bir durumlar karşılaşmamak içinde vatandaşlarımızın daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Ormanlarda atş yakmasınlar, eğer yakarlarsa da söndürdüklerinden emin olsunlar” şekilnde konuştu. SERKAN KÜL

 

Bu haber 1262 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum