Baş "Yoksulluğu Devreden Çıkaralım, Türkiye'den 1000 Tane Einstein Çıkar"

BTP Lideri Hüseyin Baş, "Yoksulluk devreden çıktığında Türkiye'den 1000 tane Einstein çıkar" dedi.

Baş "Yoksulluğu Devreden Çıkaralım, Türkiye'den 1000 Tane Einstein Çıkar"
26 Mart 2021 - 00:00

 

 

Türkiye'nin sıcak gündemini değerlendiren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, "Zifiri bir karanlığa girdik" uyarısının ardından "Bu karanlıktan çıkmanın tek yolu milletin doğru iradeyi ortaya koymasıdır ve biz buna hazırız" dedi.

 

Türkiye'nin hem yeraltı ve yerüstü kaynaklarını hem de gençlerin kapasitesini yeterli değerlendiremediğini vurgulayan Hüseyin Baş, "Yoksulluğu sen devreden çıkar, Türkiye'den 1000 tane Einstein çıkar. Bu ülkenin böyle bir hazinesi var" diye konuştu.

 

Beyin göçüne de dikkat çeken BTP lideri, "Bağımsız Türkiye Partisi olarak, dijital bir Türkiye hayali ile, teknolojik bir ülke hayali ile, yurtdışına beyin göçü veren, Silikon Vadileri'nde çalışmak için Türkiye'yi terk eden gençler değil, Silikon Vadilerini Türkiye'ye getirme hayali ile çalışan, Türkiye'de dünyanın en büyük sosyal platformlarını oluşturabilecek kabiliyeti barındıran gençlerin istihdam edildiği, özel ve devlet ortaklı şirketlerin varlığı olan bir Türkiye hayali ile siyasetimizi yapıyoruz." dedi.

 

Yoksulluk nasıl yok edilecek, projelerinizin kaynağı nedir diye sorulduğunda Hüseyin Baş Milli Ekonomi Modeli'ni işaret etti:

"Elimizde çok çok güçlü bir argüman var, Milli Ekonomi Modeli var. Haydar Baş'ın hayatını adadığı, ekonominin çıkar yoludur diye ortaya koyduğu, gün itibariyle kanun olmuş bir model var elimizde. Bunu kullanalım, Türkiye'yi ayağa kaldıralım."

Bu haber 2227 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halil Zafer
    5 ay önce
    Mükemmel tespit ve çözümler. Sayın Av. Hüseyin BAŞ Beyfendiyi en kısa sürede iktidarda görmek istiyoruz. Var bir hayalimiz. Saygılar