Bakırlıoğlu "Cumhurbaşkanı İle Halkın Enflasyonu Arasında Büyük Farklılık Var"

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu tarım kredi market ile diğer zincir marketlerden alışveriş yaptı ve fiyatlar arasında fark olmadığını ortaya çıkardı.

Bakırlıoğlu "Cumhurbaşkanı İle Halkın Enflasyonu Arasında Büyük Farklılık Var"
06 Ekim 2021 - 13:43

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarım kredi marketten alışveriş yaparak fiyatların uygun olduğunu açıklamıştı.

Bakırlıoğlu gerçekten fiyatların uygun olup olmadığını araştırmak için önce Akhisar’daki tarım kredi markete giderek temel ihtiyaç maddelerinden olan çay, şeker, pirinç, bulgur, makarna, Ayçiçek yağı, yumurta, deterjan, sabun gibi 14 parça ürün satın aldı.

Sonra zincir marketlerden birisine giden CHP Milletvekili aynı ürünlerden aynı gramajda olanlarından satın aldı ve tarım kredi markette 134 TL öderken, zincir markette ise 134 lira 65 kuruş ödeme yaptı.

CHP Milletvekili fiyatlar arasında bir fark olmadığını Cumhurbaşkanı açıklamalarının tamamen algı operasyonu olduğunu belirtti.

Algıyla enflasyonun yönetilemeyeceğini belirten CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada Bugün yaşanan enflasyon ile hayat pahalılığın sebebi iktidarın iş bilmezliği, uyguladığı yanlış üretim ve ekonomi politikalarıdır Tarım kredi Kooperatiflerine market açtırarak enflasyonla mücadele edilemez. 

TÜİK eylül ayı enflasyonunu % 19,58 olarak açıkladı. Akademisyenlerden oluşan ve bu alanda çok ciddi çalışmalar yapan ENAG Grup ise gerçek enflasyon rakamını % 44,70 olarak açıkladı.

Bu bize şunu gösteriyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın saray enflasyonu ile halkın çarşı-pazar enflasyonu arasında çok büyük fark var.

 

Bu haber 745 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum