AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI, AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA FİNALDE

Ampute Futbol Millî Takımı, Polonya'nın Krakow kentinde düzenlenen 2021 EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda yarı finalde karşılaştığı Rusya'yı 5-2 mağlup ederek finale adını yazdırdı. 

AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI, AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA FİNALDE
19 Eylül 2021 - 00:00
Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'Türkiye Futbol Oynuyor' projesi kapsamında destek verdiği Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Ampute Futbol Millî Takımı, Polonya'nın Krakow kentinde düzenlenen 2021 EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda yarı finalde karşılaştığı Rusya'yı 5-2 mağlup ederek finale adını yazdırdı. 

Cracovia Stadyumu'nda oynanan maçta Ay-Yıldızlıların gollerini 21. ve 50+2. dakikalarda Kemal Güleş, 24. ve 32. dakikalarda Rahmi Özcan ile 42. dakikada Valerii Sadovskii (Kendi kalesine) attı. Rusya'nın sayıları ise 14. dakikada Igor Gamaonov ve 25+2. dakikada Dimitrii Udalov'dan geldi. 

Ampute Futbol Milli Takımımız, bugün 21.00'de Cracovia Stadyumu'nda oynanacak finalde, üst üste ikinci kez şampiyon olmak için ev sahibi Polonya'yı 2-1 yenerek finale kalan İspanya ile karşı karşıya gelecek.  

 
Bu haber 886 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum