AKGEDİK'TE 3 VE 4. ETAPTA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Yunusemre Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığı ile hayata geçirdiği dev konut hamlesiyle Akgedik’te bir şehir kuruldu. 5.500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nde 2 bin 600 konutta yaşam başladı. Projenin 3. ve 4. etap ihalesi yapıldı.

AKGEDİK'TE 3 VE 4. ETAPTA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
06 Aralık 2021 - 18:00

 

Dar gelirli vatandaşları yuva sahibi yapmak için yola çıkan Yunusemre Belediyesi, TOKİ ortaklığıyla yürüttüğü dev konut hamlesi ile Akgedik’te bir şehir kurdu. 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesinde 2600 konut hak sahiplerine teslim edildi ve 10 bine yakın vatandaş Yunuskent’te yaşamaya başladı. Yaklaşık bin 400 konutun da yapımına başlandı.

Yunusemre Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığı ile hayata geçirdiği dev konut hamlesiyle Akgedik’te bir şehir kuruldu. 5.500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nde 2 bin 600 konutta yaşam başladı. Projenin 3. ve 4. etap ihalesi yapıldı. Daha önce kuraları çekilen iki projeden 50 Bin Konut Projesi kapsamında ihale edilen 980 konutun yer aldığı 3. etap, 100 Bin Konut Projesi kapsamında bulunan 366 konutluk 4. etap projesi, ihaleyi kazanan yüklenici firmalara yer teslimi yapılarak bölgede çalışmalar başladı.

 

VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN

 

4 projenin tamamlanması ile bölgede 4 bin konutun yer alacağını ifade eden ve çalışmalara ilişkin bilgi veren Başkan Çerçi, şöyle konuştu: “Akgedik, Manisa’nın havası en güzel yerlerinden biri. İlk iki etap projemizde yer alan 2600 konuta yerleşen 10 bine yakın vatandaşımızla birlikte bölgede yaşam başlamıştı. Daha önce hak sahibi kuraları çekilen 3. ve 4. etap projelerimizde bin 346 konut olacak. Böylece 5500 konut hedefiyle başladığımız Yunuskent Projemizde 4000’e yakın konutu tamamlamış olacağız. Konutların yanı sıra yine 1 ilkokul, yine 1 ortaokul ve burada oturan vatandaşlarımızın talebi olan 1 anaokulunu bu etaplarla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca 49 yeni işyeri ve 1 cami bu etaplarda yer alacak. Hak sahibi vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyor başta sosyal konutlara büyük önem veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, TOKİ Başkanımıza ve yetkililerine, ayrıca belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

Bu haber 736 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum