Bugun...
Şehit Ve Gazi Aileleri İftar Sofrasında Buluştu

Saruhanlı Kaymakamlığı vermiş olduğu iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Yemekten sonra konuşan Saruhanlı Kaymakam Vekili İsmail Çorumluoğlu, “Sizlerin evlatları dış mihraklara yol vermemek için canlarını verdiler ve bu mirası bize devrettiler. Bize düşende uyanık olmak, memleketimizin bölünüp parçalanmasına engel olmaktır.” Dedi.

Saruhanlı Kaymakamlığı tarafından gazi ve şehit ailelerine verilen iftara Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı,  İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serhat Karakuş, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Barış Bora Şenyurt,   Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Bilgiç, Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Ayşe Sunar ve çok sayıda şehit ailesi ile gaziler ve aileleri katıldı.

“KAPIMIZ SİZLERE SONUNA KADAR AÇIKTIR”

Saruhanlı Kaymakamlığı tarafından verilen iftarda Kaymakam Vekili İsmail Çorumluoğlu, bütün masaları dolaşarak misafirlerle yakından ilgilendi. Gazilerin ve şehit ailelerinin her zaman yanında ve hizmetlerinde olduğunun altını çizen Kaymakam Çorumluoğlu şunları ifade etti, “Sevgili gazilerimiz, şehit ailelerimiz ve değerli misafirlerimiz tüm çalışma arkadaşlarım adına iftar yemeğimize katıldığınız için teşekkür ediyorum. İftar vesilesiyle şehit ailelerimizle, gazilerimizle bir araya gelmek istedik. Gönlümüzden sizleri sürekli ziyaret edip sorunlarını dinlemek, sorunlarına çözüm bulmak geçiyor ama ne yazık ki iş hayatı içinde biz buna pek fazla fırsat bulamıyoruz. Ama Ramazan hem dinimizce hem de örf ve adetimizce   birlik ve berberliği tesis eden günlerdir. Kaymakamlığımızın ve bütün devlet kurumlarının kapısı sizlere sonuna kadar açıktır. Herhangi bir sorununuzda bizleri aramanız yeterli, çünkü biz yardımınıza koşmaya herzaman hazırız. Her ne kadar aramızdan ayrılan şehidimizi ve gazimizi tamamlayamasakta kalben elimizden geldiği kadar sizlerle beraber olmak istiyoruz.”

“ŞEHİTLERİMİZ GÖREVİ BİZLERE DEVRETTİLER”

Ülkenin zor günlerden geçtiğini ve bu zor zamaları ancak birlik  beraberliğimizi kaybetmeden atlatabileceğimizi söyleyen çorumluoğlu, “Şu günlerde memleketimizin üzerinde kara bulutlar dolaşmakta. Bir yıl önce bir 15 temmuz hikayesini beraberce yaşadık. Ama bu 15 temmuz kalkışmasından sonra biz,  gerek çalışma arkadaşlarımız gerekse bu ülkeyi savunan fertler olarak daha güzel şeyler yapmak istediğimizin farkına vardık. Çünkü bizim ülkemizi bölmeye çalışan, parçalamaya çalışan dış mihraklar dün olduğu gibi bugünde hep içimizde. Sizlerin evlatları bu dış mihraklara yol vermemek için canlarını verdiler ve bu mirası bizlere devrettiler. Bize düşende uyanık olmak, memleketimizin bölünüp parçalanmasına engel olmaktır. Bunun içinde kardeşliğimiz şu masalarda nasıl yan yana duruyorsak, ülke olarak, millet olarak, islam alemi olarak birlik ve beraberlik içerinde olduğumuz sürece hiçbir dış mihrak veya iç mihrak bizi bölmeye muvaffak olamayacaktır. Ramazanınız mübarek olsun. Kısa bir süre sonra erişeceğimiz bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Ayrıca Cuma günü akşamı iftar sofrasında Halitpaşa’da kısa bir süre önce şehit verdiğimiz Nezir kardeşimizin 52’si mevlidi sebebiyle buluşacağız. Hepinizi sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.” Şeklinde konuştu.

iftar yemeğinin ardından misafirlere Osmanlı macunu ikram edildi. Kaymakam Çorumluğlu iftara katılan çocuklara Osmanlı macununu kendi elleriyle ikram etti.

(AŞ-
Bu video 1927 defa izlenmiştir.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYUKARI